Aktuality tréninkové skupiny Fatimy Kostkové - ročník 2003

rozjela se nám letní sezóna...

Vážení rodiče, 

 

 závodíme o stošest.

8.5. jsme se vydali na Malou cenu Olomouce - kluci závodili na tratích 60 a 300 metrů, větší radost jsem měla z 300ky. Všichni osobáky a Mila k tomu přidal celkové druhé místo. Šok v dobrém slova smyslu pro mě přišel v oštěpu žákyň, kde Peťa Jančarová - skvělá běžkyně na 800 a 1500m hodila jen 10 centimetrů od 27 metrové hranice. To je opravdu bomba výkon!
V tom samém týdnu se o víkendu vydaly vícebojařky do Třince, aby poměřily svou komplexnost s atletkami z Moravy a Slezska. Bezchybnou kraso jízdu předvedla Any, která si šla disciplínu za disciplínou pro osobní rekord. Vše nad plán a nad očekávání, ani nejde vyzdvihnout výkon, ze kterého bych měla největší radost. Vedlo se taky Lucce, bohužel v druhé disciplíně přišel mráček a né úplně povedená výška, Lucka ale zabojovala a další disciplíny už byly taky osobákové. Celkově Anet 7. a Lucka 9. Helča s Markét se neztratily, mám radost ze skoků a hlavně výkon na 800m u Markét se pro nás rovná Mistrovství světa vzhledem k míře nesnášenlivosti a odporu k této trati :-D holky jsou bojovnice!
A konečně středeční přebor našeho kraje, kde jsme posbírali hodně medailí, ani nevím kolik přesně - bylo jich fakt hodně. Parádně začly tyčkařky - na první závod 2.65m a 2.51m Lucka a Anet, fakt pecka. Lucka spravená nálada po sedmiboji - osobák ve skoku vysokém 143cm, stabilně Helča 140cm a brzy se přidá i Barča na tuto metu, která šla moc pěkně 200m př. Vojta také ubírá ze svého času na krátkých překážkách a stále hodně, hodně prostoru pro zlepšení a borec na konec Mila - 300m za 37,37s, tak to už je fakt hukot a vypadá to, že se ještě letos dostane pod 37 a já se pak asi zblázním :-D Celkové výsledky zde

Děkuji za reprezentaci oddílu a že mi děláte radost.
Druhé kolo družstev v úterý v Třinci. Přikládám propozice

 

Holky vítězné a kluci za Opavou druzí

Vážení rodiče, 

 

 včera jsme v Opavě na 1. kole družstev zahájili letní sezónu a můžu říct, že jsme do ní všichni vkročili pravou nohou! Mám ohromnou radost z osobáků. Začnu u kluků - na šedesátce potvrdili rychlost Mila a Tom, narozeninový Kuba taky perfektní čas pod 8 sekund. Na osmistovkaře opravdu super. Hoši skvěle pokračovali i na 150 a 300 metrech. Výrazně tedy bodově přispěli k celkovému druhému místu. Velkou zásluhu má i Vojta, který bral druhé místo na 100m př. a neztratil se ani v oštěpu. Těším se, až doléčíme kotník, protože ve výšce bude také hodně bodů - věřím. Nový Rosťa se seznámil se závody a ostudu taky neudělal. Mám radost a těším se na další závody. 

Za holky jako vedoucí družstva musím vyzdvihnout skvělé výkony Katrin Brzyszkowské, bez které bychom byly ztracené, protože je jediná, která náš oddíl zastupuje ve vrhačských disciplínách - ale stylem - příjdu hodím (vrhnu) a vyhraju. Takže velký dík i trenérce Romči Grómanové! Máme silné sprinty a běhy - opět hostující děvčata z Bruntálu Eliška se Sárou - velký přísun bodů a nově vítkovická posila Terka Sklenářová! Samozřejmě naše odchovankyně také bodově táhnou - viz v tabulce. A skvělé 04ky Julča Ondráčková a Hanka Borová! Rezervy do dalších kol máme ještě v tyči, holky finalistky z HMČR včera totiž nenastoupily. Věřím, že do dalšího kola se zapojí i Kristýnka Bužgová a Peťka Jančarová.
Za mé holky velká pochvala pro Anet Klečkovou a Káju Czepcovou jakožto nejlepší bodovačky, plus pro mě velká radost ze skočených 5 metrů Lucky Piskové. Ale radost mám ze všech výkonů!
Děkuji za reprezentaci oddílu, další kolo bude v Třinci. Díky trenérům a ať se daří!

Celkové výsledky zde
díky, fati

1. kolo družstev staršího žactva

Ve čtvrtek 3.5. oteřeme letní sezónu prvním kolem družstev v Opavě.
Závody začínají v 15,30. Sraz ve 13,15 u stadionu -  disciplíny probereme na tréninku.
Propozice zde http://online.atletika.cz/Propozice/propozice/34862
díky fati

 

 

V pátek volno

Vážení rodiče, 

 

 v pátek 23.3. trénink nebude - nejsem tady. Děkuji za pochopení, fati

KUBA DUCHOVNÝ VÍCEMISTREM A ŠTAFETA BRONZOVÁ!!!

Vážení rodiče, 

 

 republikový šampionát potvrdil to, o čem jsem celou sezónu básnila. Kuba Duchovný naprostá paráda, skvěle takticky běžené finále na 800m, vylepšený osobák a stříbrná medaile!!! Čas 2:04,80 min. a musím podotknout, že tuto trať běžel teprve po třetí! Do nedělního finále se dostal pouze Kuba, Milan by se tam také podíval, ale po doběhu na světelné tabuli byla místo času písmenka DQ - za vyšlápnutí z dráhy. V sobotu se bohužel kvůli svalové křeči nepodařilo doběhnout slibně rozběhnutý závod Peti. Adél svou premiéru na MČR zvládla obstojně, na finále to ale nestačilo. Blesk Tom se rozběhal před štafetou a v individuálních disciplínách taky neudělal ostudu. Druhý den MČR začaly tyčkařky Lucka a Any a byla to opravdová bomba, holky si vylepšily osobáky na 280 a 270cm a umístily se na krásném šestém a sedmém místě!! Po teprve půl roce tréninku pod vedením profi trenérky tyčkařky - Zuzky Uhrové to je veliký příslib do budoucna - hlavně na družstvech z toho bude hodně bodů!!! Bronz ze štafety má příchuť zlata hlavně pro Milana, kvůli DQ a čtvrtým v partě byl Šimi Navrátil, který v dálce skončil na neoblíbeném čtvrtém místě. Medaili z republiky si tak jako nováček doma pověsí Tom a druhou medaili přidal Kuba. Tohle bylo složení štafety a já jsem hrdá, že tři kluci jsou moji svěřenci! Do dívčí štafety zasahovala Lucka, ale štafeta si bohužel nedokázala předat v rámci pravidel - DQ. Je to velká škoda, myslím, že medaile byla realná i u holek, ale pravidla jsou pravidla. Příště.... 

Děkuji všem za reprezentaci oddílu, děláte mi radost. Těším se na letní sezónu, teď trochu zase přimakat, ať se můžeme radovat... DĚKUJI!