PĚTIBOJ mladšího žactva

Ve čtvrtek 21. května se uskutečnilo druhé kolo soutěže družstev mladšího žactva. Zatímco v prvním kole si závodníci vyzkoušeli přespolní běh, tentokrát je čekala velká atletická zkouška – pětiboj. Děvčata se vydala závodit do Kopřivnice, chlapci poměřili síly v Opavě.

Pro většinu těchto mladých závodníků a závodnic šlo o úplně první pětiboj. Všichni ho ale zvládli se ctí a odvážejí si domů skvělé osobní výkony. V tomto věku se závodníci s vícebojem teprve seznamují a odzávodit pět disciplín je pro ně obrovská výzva. Atleti musí neustále přepínat mezi rychlostí na sprintu, technikou na překážkách či v dálce, silou při hodu míčkem a na závěr najít poslední zbytky sil na osmistovku. 

Pětiboj mladšího žactva se skládá z těchto pěti disciplín:

  • běh na 60 m překážek

  • hod kriketovým míčkem

  • běh na 60 m

  • skok daleký

  • závěrečný běh na 800 m

Pro dvanáctileté a třináctileté kluky a holky je to opravdová zkouška fyzické odolnosti a všestrannosti.

Mezi chlapci celkově zvítězil a zlatou medaili vybojoval Radek Navrátil, který v soutěžích družstev hostuje v našich barvách z klubu Atletika Bruntál. Výborné desáté místo pak obsadil Jakub Slucký, který se náramně předvedl především v hodu kriketovým míčkem. Jeho výkon 67,76 metru znamená posun v historických oddílových tabulkách našeho klubu a v této disciplíně ho řadí na aktuální průběžnou druhou pozici mezi mladšími žáky v celé České republice.

Také děvčata předvedla skvělé výkony. Na těsném čtvrtém místě, jen pár bodíků pod stupni vítězů, se umístila Anastázie Aujezdská. V elitní desítce na deváté pozici skončila Eliška Kostelníková, která si v rámci pětiboje vytvořila parádní osobní rekord v běhu na 60 metrů časem 8,58 sekundy. U děvčat byla celkově velmi silnou disciplínou dálka, kdy hned pět našich holek dokázalo skočit 4 metry a více.

Všem našim mladým atletům a atletkám gratulujeme k úspěšnému zvládnutí pětiboje a děkujeme za parádní reprezentaci klubu.


Vytisknout