Stříbro pro Víta Žižku, vícebojaři sbírali osobní rekordy

O víkendu 9.–10. května se ve Zlíně uskutečnilo Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích, kde měl náš oddíl početné zastoupení především v kategorii staršího žactva. Mladí atleti během dvou náročných dnů absolvovali sedmiboj či devítiboj a předvedli řadu osobních rekordů i bojovných výkonů.

Mezi staršími žáky vybojoval stříbrnou medaili Vít Žižka, který v devítiboji nasbíral 4498 bodů. Osobní maxima si posunul v běhu na 60 metrů, ve skoku o tyči, hodu oštěpem a tradičně silný výkon předvedl také v závěrečném běhu na 1000 metrů. Na šestém místě se umístil Tomáš Šmíd, který je v kategorii prvním rokem a absolvoval svůj vůbec první devítiboj. Sedmý skončil Matyáš Olšer, jenž si během závodu vytvořil hned několik osobních rekordů. Velmi silné výkony zaznamenal především v hodu diskem za 39,01 metru a v hodu oštěpem výkonem 38,63 metru. Osmou příčku obsadil Vít Prášek. Na 13. místě dokončil devítiboj Adam Smutek, 15. byl Nicolas Pizlo a 16. Tomáš Gold.

Také mezi děvčaty bylo vidět několik kvalitních výkonů a výrazných posunů osobních rekordů. Nejlépe si vedla Magdaléna Medvecová, která výkonem 3805 bodů obsadila páté místo a posunula si osobní rekord o více než 700 bodů. Laura Sokolovská skončila na 13. místě, Nikola Hořínková hned za ní na 14. příčce. Gabriela Přívarová dokončila sedmiboj na 20. místě a Jana Bártková obsadila 30. pozici.

Sedmiboj i devítiboj patří mezi nejnáročnější atletické disciplíny vůbec. Nejde pouze o rychlost, sílu nebo techniku, ale především o schopnost zvládnout během dvou dnů širokou škálu disciplín, vyrovnat se s únavou a znovu podat kvalitní výkon. Vícebojaři musí být univerzální atleti, kteří dokážou přepínat mezi sprinty, skoky, hody i vytrvalostí. O to cennější jsou všechny dosažené osobní rekordy!

Všem velká gratulace!


Vytisknout