dvě medaile z MČR

O víkendu 2.-3.3. se ve Stromovce uskutečnil národní šampionát atletů a atletek do 16 let.
Do Prahy odcestovala pětice závodníků, včetně medailové naděje Lukáše Uchytila. Ten se při nedělní soutěži tyčkařů skvěle zhostil role favorita na medaili a v pěkném souboji se s opavským Lukášem Kratochvílem vybičovali k výkonům přes 4.00 m. 405 centimetrů přeskočili oba borci a kvůli horšímu výkonu se Luky musí spokojit se stříbrem. Nutno podotknout, že svěřenec Zuzky Uhrové je v kategorii staršího žactva nováčkem. Po bronzu z MČR žactva v Břeclavi v září tedy do své medailové sbírky Luky přidává další cenný kov z MČR a tentokrát to je stříbro + skvělý oddílový rekord. Lukymu a trenérce moc gratulujeme! 
Ze čtvrté pozice vstupovala do soutěže koulařek Kája Hořínková s tréninkovou parťačkou Sabčou Nesrstovou. Obě děvčata přijela perfektně připravená, protože si na vrcholné akci vylepšila osobní maxima. Kája se dostala na 11,74 metrů čímž vybojovala parádní bronzovou medaili! A Sabča rovněž v osobáku 11,40 metrů skončila na čtvrté, bramborové pozici. Moc gratuluji celému trenérskému týmu Vrhačské akademie k parádnímu načasování formy a předvedeným výkonům Káji i Sabči. 
Ve skoku vysokém starších žáků si svou premiéru na Mistrovství České republiky odbil Hynek Strnadel. Na Hynkovi šla nervozita poznat, jen základní výšku skočil až na třetí pokus. Pak se ale uklidnil a skočil 168 centimetrů, což stačilo na 12. pozici. Do sobotních rozběhů na 60 m překážek zasáhl Patrik Lištvan, který také závodil na MČR poprvé. Paťasovi vyšel start a náběh na první překážku, bohužel za čtvrtou překážkou nastala lehká kolize. I přes to ale Paťas doběhl v novém osobním rekordu 8.94 sekund.

 

Teď zasloužená chvilka odpočinku a vzhůru do přípravy na letní sezónu, ať je minimálně stejně úspěšná jako ta halová.

Celková bilance je tedy 2 oddílové rekordy (Adéla Kalandrová - pětiboj, Lukáš Uchytil - skok o tyči)

a 2 medaile z MČR (stříbro - Lukáš Uchytil - tyč, bronz - Karolína Hořinková - koule)

Celkově 18. místo v pořadí oddílů kompletní výsledky z MČR

Trenérům děkuji za veškerou péči o naše atlety a atletům za vynaložené úsilí a reprezentaci klubu!

Fatima Kostková


Vytisknout