Ve čtvrtek 21. května se uskutečnilo druhé kolo soutěže družstev mladšího žactva. Zatímco v prvním kole si závodníci vyzkoušeli přespolní běh, tentokrát je čekala velká atletická zkouška – pětiboj. Děvčata se vydala závodit do Kopřivnice, chlapci poměřili síly v Opavě.
Pro většinu těchto mladých závodníků a závodnic šlo o úplně první pětiboj. Všichni ho ale zvládli se ctí a odvážejí si domů skvělé osobní výkony. V tomto věku se závodníci s vícebojem teprve seznamují a odzávodit pět disciplín je pro ně obrovská výzva. Atleti musí neustále přepínat mezi rychlostí na sprintu, technikou na překážkách či v dálce, silou při hodu míčkem a na závěr najít poslední zbytky sil na osmistovku.
Pětiboj mladšího žactva se skládá z těchto pěti disciplín:
-
běh na 60 m překážek
-
hod kriketovým míčkem
-
běh na 60 m
-
skok daleký
-
závěrečný běh na 800 m
Pro dvanáctileté a třináctileté kluky a holky je to opravdová zkouška fyzické odolnosti a všestrannosti.
Mezi chlapci celkově zvítězil a zlatou medaili vybojoval Radek Navrátil, který v soutěžích družstev hostuje v našich barvách z klubu Atletika Bruntál. Výborné desáté místo pak obsadil Jakub Slucký, který se náramně předvedl především v hodu kriketovým míčkem. Jeho výkon 67,76 metru znamená posun v historických oddílových tabulkách našeho klubu a v této disciplíně ho řadí na aktuální průběžnou druhou pozici mezi mladšími žáky v celé České republice.
Také děvčata předvedla skvělé výkony. Na těsném čtvrtém místě, jen pár bodíků pod stupni vítězů, se umístila Anastázie Aujezdská. V elitní desítce na deváté pozici skončila Eliška Kostelníková, která si v rámci pětiboje vytvořila parádní osobní rekord v běhu na 60 metrů časem 8,58 sekundy. U děvčat byla celkově velmi silnou disciplínou dálka, kdy hned pět našich holek dokázalo skočit 4 metry a více.
Všem našim mladým atletům a atletkám gratulujeme k úspěšnému zvládnutí pětiboje a děkujeme za parádní reprezentaci klubu.

