• Customer Care
  • (888) 123-4567

Aktuality

seznamte se s tím, co se u nás děje...

Aktuality hlavní

2 medaile z MČR!

O víkendu se ve dnech 16.-17.9. uskutečnilo Mistrovství České republiky atletů a atletek do 16 let. Tento šampionát hostila Břeclav. Celkem 8 vítkovických atletů a atletek se dokázalo na toto mistrovství nominovat. Už jen samotná účast je úspěchem. Všem zúčastněným gratulujeme. 

Vicemistrem České republiky v hodu kladivem se stal Vašek HRANICKÝ. Vašek obhájil loňské stříbro a zároveň se nominoval na Mezistátní utkání. Vašek si prvním "zajišťovacím" pokusem ze dvou otoček vyrovnal osobní rekord a mohl se tak uvolnit do dalších pokusů. "Kladivo létalo k 58 metrům, jen to Venca bohužel neustál. Má formu a věříme, že zaútočí na oddílový rekord na mezistátku."  Hodnotily soutěž spokojené trenérky Aďa Kowalski, Joha Prudká a Romča Grómanová. 

Druhou medaili vyskákal v soutěži tyčkařů věkem ještě mladší žák Lukáš UCHYTIL. Svěřenec Zuzky Uhrové si v dlouhé soutěži vytvořil nový osobní rekord, který má nyní hodnotu 3.65 metrů a zaslouženě získal bronzovou medaili. "Tak dlouhou soutěž jsem ještě nezažila, ale jsem šťastná." svěřila se po závodě trenérka Zuzka. Lukáš navazuje na úspěchy předchozích svěřenkyň Zuzky, která atleticky vychovala například Niki Joannidu či Adélu Pannovou. 

Těsně pod stupni vítězů skončila děvčata Eleni CHVOSTKOVÁ a Julča BARTKOVÁ. Eleni si v kladivu posunovala osobní nejlepší výkon a dostala se až na parádních 43,74 metrů a od bronzu ji dělily pouhé dva centimetry. Julča se ve vrhu koulí dostala za 12 metrovou hranici a výkonem 12,17 bere čtvrté místo a taky hodně zkušeností, ostatně jako všichni zúčastněni. 

Všem k převedeným výkonům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci klubu. Trenéři odvedli skvělou práci!
Kompletní výsledky jsou k vidění zde https://online.atletika.cz/vysledky/65732/0/2

soutěže družstev

Vážení rodiče, 

v září finišuje sezóna soutěží družstev. V neděli 10.9. mělo naše starší žactvo Mistrovství Moravy a Slezska ve Frýdku-Místku. Děvčata skončila tím nejtěsnějším možným způsobem pod stupni vítězů. Pouhý půl bod nás dělil od medaile, ale čtvrté místo zaručuje postup na Mistrovství republiky, které se uskuteční 30.9. v Praze. Do Prahy se připravíme lépe, doženeme prázdninové manko v tréninku a věřím, že soupeřky překvapíme :-) 
Kluci značně oslabeni, jako 12 členný tým, skončili šestí. Celkové výsledky najdete zde https://online.atletika.cz/vysledky/67408

Mladší žactvo mělo v sobotu 16.9. v Olomouci semifinále soutěže družstev. Semifinále je utkání o deseti týmech, které postupují ze svých krajů. Tedy 5 týmů Moravskoslezského kraje vs 5 týmů Olomouckého kraje. Naše děvčata statečně bojovala až do poslední disciplíny a nakonec uhájila postup ze třetího místa. Hoši skončili na sedmém místě a tím pádem nepostupují dále. Mistrovství Moravy a Slezska soutěže družstev mladšího žactva proběhne 23.9. ve Zlíně. Držíme holkám palce! Celkové výsledky zde https://online.atletika.cz/vysledky/70020/0/2

Klubové oblečení

Vážení rodiče, 

na stránkách https://www.atletika-vitkovice.cz/klubove-obleceni lze objednat nové klubové oblečení, které bylo navrženo a vyrobeno v originální designu, s důrazem na jeho funkčnost při tréninku, závodech i volném čase. Rozhodně koukněte na naší nabídku. 

Skvělí vrhači na EKAGu!

Ve dnech 2.-4.9. se v Brně uskutečnil již 18. ročník European Kids Athletics Games.
Jedná se o tzv. neoficiální Mistrovství Evropy atletů a atletek do 16 let. Letošního EKAGu se účastnilo neskutečných 2200 sportovců ze 17 zemí Evropy. Je tedy jasné, že si všichni zúčastnění odvezli kromě skvělých výkonů i nezapomenutelné zážitky. Vítkovickou atletiku na této akci reprezentovala vrhačská skupina, o kterou se starají trenérky Romča GrómanováAdéla Kowalski a Johana Prudká
Na nejvyšší stupínek vystoupala Sabča NESRTSTOVÁ, když si v kvalifikaci hodila v hodu oštěpem velký osobák 37,97 metrů a ve finále potvrdila výkonnost za 37 metrů a zvítězila hodem dlouhým 37,72 metrů. Sabči k velkému úspěchu na mezinárodním poli moc gratulujeme. Dvě stříbrné medaile vybojovali Julča BARTKOVÁ a Vašek HRANICKÝJulča ve vrhu koulí posunula hranici svého nejlepšího osobního výkonu na 12,23 metrů a zaslouženě získala v nabité konkurenci stříbro. Rovněž v osobáku si vyházel stříbro v oštěpu Venca za výkon 51,86 metrů, což je rovněž i nový oddílový rekord! Oběma moc gratulujeme. Těsně pod stupni vítězů skončila Karolína HOŘÍNKOVÁ ve vrhu kouli, ale také v osobáku. Všechny výsledky jsou k vidění na stránkách aletika.cz zde
Děkujeme vrhačům za skvělou reprezentaci!


4 atleti na MISTROVSTVÍ EVROPY!

Ve Finském Espoo včera odstartovalo Mistrovství Evropy atletů a atletek do 22 let.
S českým týmem do místa dějiště odcestovali také 4 vítkovičtí závodníci. Katrin Brzyszkowská, Martin Kováčech, Tomáš Lisák a Karolína Maňasová. První tři jmenovaní jsou odchovanci vítkovické atletiky a prošli našim tréninkovým systémem od žákovských kategorií. 

Karolína Maňasová, čerstvá rekordmanka ČR na trati 100 metrů do bojů vstoupila dnes dopoledne a zajistila si postup z rozběhu do semifinále. Pro Káju to je druhá reprezentační akce, před měsícem si poprvé oblékla národní dres jako členka českého týmu při Mistrovství Evropy družstev. 
Katrin Brzyszkowská má těch repre startů a zkušeností o něco víc, je to účastnice loňského Mistrovství světa juniorů a několikanásobná mistryně České republiky. Momentálně studující v USA. Katrin by měla potvrdit finálové ambice a rozhodně bude mířit ještě výš. Vrh koulí je na pogramu dnes od 11:40 hodin. Martin Kováčech se účastnil stejného Mistrovství i před 2 lety jako prvoročák v dané kategorii, stejně jako v Estonsku se i ve Finsku postaví na start 3000m překážek. A čtvrtý vítkovický atlet Tomáš Lisák, odcestoval do Espoo jako člen sprinterské štafety na 4x100m. Vedoucí výpravy českého týmu je Jana Sobčíková. Držíme palce a fandíme českým atletům. 

Výsledky a všechny potřebné informace k tomuto mistrovtsví naleznete zde ME 22
LIVE STREAM je možno sledovat na webu allathletics.tv watch


Přihlášky na nový školní rok

Vážení rodiče, 

 

 školní rok 2022/2023 se blíží ke konci a my 13.6. spustíme přihlášky na nový školní rok. V kalendářním roce 2024 budou do žákovské kategorie spadat děti narozené v letech 2009-2012.
Prosíme všechny zájemce o atletiku o vyplnění přihlášky, kterou najdete zde na našich stránkách. Platí jak pro nové, tak pro stávajicí zájemce. Na výběr bude pro ročníky 2012 a 2011 kombinace tréninků ve dnech pondělí+středa či úterý+čtvrtek. Děti ročníku 2009 a 2010 budou trénovat společně ve dvou skupinách. Tréninky budou probíhat 3x týdně v pondělí, úterý a čtvrtek. Pro děti, které nemají ambice závodit a mají atletiku pouze jako doplňkový sport bude na výběr tzv. kondiční skupina (pondělí+středa). Ročník 2008, který má zájem s atletikou pokračovat bude rozřažen k trenérům specialistům. Kapacity tréninkových skupin jsou omezené na 25 míst. Nový atletický školní rok startujeme v týdnu od 4.9.2023!

Zde si dovolíme zdůraznit důležité body:

1. Děti prosím přihlašujte do skupiny odpovídající ročníku narození vašeho dítěte! Vyhrazujeme si právo přesunout děti přihlášené do nesprávné skupiny jinam, případně tyto přihlášky stronovat. Ročníky nelze mixovat!

2. Přihláška je platná na celý školní rok (září 2023 - červen 2024) a v případě ukončení docházky na tréninky se příspěvky ani jejich část nevracejí!

3. Podmínkou platnosti Vaší přihlášky, je uhrazení členských příspěvků připsáním na účet SSK Vítkovice do stanoveného data (31.8.2023). Všem přihláškám, které nebudou do tohoto data uhrazeny, hrozí jejich storno a uvolnění míst ve skupinách dalším zájemcům.

Platba musí obsahovat tyto údaje:

- číslo účtu: 665344/5500
- variabilní symbol: rodné číslo dítěte (stačí prvních 6 čísel)
- specifický symbol je: 2222
- do poznámky uveďte jméno dítěte

Věnujte prosím pozornost správnému zadání platebního příkazu! Platbu s neúplnými údaji nejsme schopni přiřadit ke konkrétnímu dítěti a toto dítě tak u nás v evidenci nemá příspěvky uhrazeny. 

Pokud máte nějaké dotazy, neváhejte se na mě obrátit.
Fatima Kostková, šéf trenérka mládeže - 737 043 020

 

Atletická sezóna je v plném proudu

Vážení rodiče, příznivci atletiky,

 

 poslední měsíc školního roku je nabitý závody. Starší žactvo v sobotu v Olomouci absolvovalo Mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců. Z tohoto mistrovství si naše atletky a atleti dovezli skvělé výkony, hromadu zkušeností a také 5 kovů. Mistrem Moravy a Slezska ve skoku o tyči starších žáků se stal, věkem ještě mladší žák, Lukáš UCHYTIL. Dvě medaile získali vrhači Vašek HRANICKÝ a Eleni CHVOSTKOVÁ. Eleni vyhrála hod diskem a v hodu kladivem skončila třetí. Vašek byl dvakrát stříbrný (hod kladivem, hod oštěpem). Máme obrovskou radost z projevu a výkonů dětí ročníku 2009, kteří jsou v kategorii staršího žactva prvním rokem. Těšíme se na další zlepšení a skvělé výkony. Věříme, že je zápal a chuť do závodění neopustí :-) Celkové výsledky zde Olomouc výsledky


Ve středu mělo Mistrovství Moravskoslezského kraje mladší žactvo. Ti z Frýdku dovezli celkem 10 medailí. Kačka SALVOVÁ vyhrála oba sprinty na 60 a 150m.
ZLATO:
Kateřina SALVOVÁ - 60m, 150m
Daniela KOLEBAČOVÁ - skok o tyči
Adél SZÜCZ - vrh koulí 
Lukáš UCHYTIL - skok o tyči

STŘÍBRO:
Kryštof ŽIDEK - vrh koulí 
Sebastian BOGDA - 60m př.

BRONZ:
Jakub OMACHT - vrh koulí
Milan NOŽIČKA - 60m
Tobiáš TABÁŠEK - skok o tyči

Celkové výsledky z Frýdku najdete tady
V tomto školním roce nás ještě čeká 3. kolo soutěže družstev staršího žactva (po dvou kolech jsou naše žákyně na prvním místě a žáci na místě druhém).
A 4. kolo soutěže družstev madšího žactva - štafety v Kopřivnici. 

Úspěšná družstva

Vážení rodiče, 

starší žactvo přivezlo z Třince parádní výkony a týmový úspěch. Děvčata první kolo vyhrála a kluci skončili druzí za suverénní Opavou. Hlavními oporami dívčího týmu byly Julie BARTKOVÁ, Adri GELNAROVÁ a Anička HRBÁČOVÁ. U hochů se nejvíce dařilo Vencovi HRANICKÉMU, Marťasovi MOCKOVI a válel prvoročák mezi staršími žáky Hynek STRNADEL. K vidění bylo plno kvalitních výkonů a hromada osobních rekordů. Celkové výsledky najdete zde
 
  Další kolo se uskuteční příští čtvrtek 25.5. u nás v Ostravě. 
Včera proběhlo i další kolo družstev mladšího žactva. Z původního trojboje se ale nakonec kvůli nepřízni počasí staly dvojboje. (běžecký-skokanský-vrhačský). Díky skvělému týmovému nasazení žákyně opět vyhrály a kluci skončili třetí.
Na pódium se v individuálních dvojbojích probojovali:
ZLATO - Adél SZUCS, vrhačský dvojboj
BRONZ - Kateřina SALVOVÁ, sprinterský dvojboj
BRONZ - Sebastian BOGDA, sprinterský dvojboj
BRONZ - Kryštof ŽIDEK, vrhačský dvojboj
Rozjezd závodní sezóny

Vážení rodiče, 

 máme za sebou přípravu, ve které jsme absolvovali žákovské jarní soustředění v Komorní Lhotce a hlavní atletická sezóna už klepe na dveře. Mladší žactvo mělo už v březnu první kolo družstev, které se uskutečnilo ve Frýdku-Místku a děti soutěžili v přespolním běhu. Parta z vrhačské akademie má za sebou Májové závody či tradiční Velkou cenu Olomouce. Vrhači hned v úvodu sezóny dali najevo, že se v přípravě neflákali a předvedli parádní výkony. Vyzdvihla bych oštěp žákyň jmenovitě Adri GELNAROVÉ a Julči BÁRTKOVÉ. Obě děvčata zaznamenala osobní nejlepší výkony za 38 metrů. Adri 38,58 metrů a Julča 38,52. V kouli mladších žákyň se na 11,52 metrů dostala Adél SZÜCS. Sezóna se teprve rozjíždí a tak se můžeme těšit na další posuny a zlepšení. 
Dnešním dnem odstartovaly také soutěže družstev na dráze. Mladší žactvo mělo na programu pětiboj. Hoši odjeli do Opavy a děvčata do Kopřivnice. Nejvíce se individuálně dařilo Adi DEMLOVÉ, která skončila osmá a Kubovi VEČEŘOVI, který obsadil 11. pozici. Jednalo se ale o soutěž družstev, naše mladší holky 2. kolo družstev Moravskoslezského kraje vyhrály a kluci skončili druzí. Jedná se o skvělý výsledek s parádní účastí a nás moc těší obrovský zájem o atletiku v našem klubu. Z výsledků pětiboje bych ráda upozornila na super výkony děvčat jak na překážkách, tak ve skoku dalekém. Velkou pochvalu zaslouží také děti ročníku 2011, které jsou v nové kategorii od ledna a skvěle se perou s novými disciplínami. Děkujeme všem zúčastněným za reprezentaci oddílu a díky za parádní týmový výkon!

Další závod pro mladší žactvo se bude konat v našem domácím prostředí už příští úterý 16.5. a bude ve znamenaní trojbojů. Starší žactvo odstartuje týmovou sezónu ve čtvrtek v Třinci. Vzhledem k vysokému počtu děvčat jsou děvčata rozdělena do dvou družstev. Kluci poskládají jedno družstvo. Cíle jsou jasné, probojovat se na Mistrovství České republiky družstev. Holky loni v Třinci při finále MČR žákovských týmů vybojovaly stříbrné medaile, a tak by bylo fajn na tento úspěch navázat. V družstvu máme dvě hostující posily. Z Karviné Elišku FOJTÍKOVOU a z Hošťálkovic Annu HRBÁČOVOU, kterou připravují trenéři Pavel ČERVENKA a Honza KOTALA. Anička je trojnásobnou mistryní ČR ve skoku vysokém s venkovním osobákem 173 centimetrů. Silné budeme mít také vrhačské, sprinterské a skokanské disciplíny. Tak nám držte palce! Odjezd ve čtvrtek je ve 13:30 hodin od stadionu, návrat až po 20. hodině. 
Vedoucí trenérkou "A" družstva děvčat i kluků je Fatima Kostková. "B" holky má na starost Nikol KRAYZLOVÁ.


3 medaile z Gigantu

Další víkend, další národní šampionát za námi. Tentokrát poměřili své síly nejlepší dorostenky, dorostenci, juniorky a junioři.
Šampionátu se účastnilo celkem 744 atletů a atletek ze 119 českých oddílů. Vítkovice skončily na 15. místě, co se medailové bilance týče. 
Jediné zlato vybojoval Štěpán MATURA, který prošel našim vítkovických systémem od přípravky. V žactvu vybojoval na MČR stříbro, pak bohužel přišlo období zdravotních komplikací a nyní se Štěpán pyšní mistrovským titulem mezi juniory a osobákem rovných 7,00 metrů. Štěpánovi moc gratulujeme a věříme, že nastartoval svou vítěznou šňůru, ve které bude pokračovat i v letní sezóně. Dvě stříbrné medaile získali sprinteři Casey LONG a Matěj LUTZ, tréninkoví parťáci a svěřenci Milana Nožičky. Casey startoval na dvoustovce a Mates na dvojnásobné trati. Oba své stříbrné medaile okořenili oddílovými rekordy. Matěj je rovněž odchovancem vítkovické atletiky, v sobotu v rozběhu překonal oddílový rekord juniorů parádním výkonem 48,64 sekund a ve finále si doběhl pro svou první medaili z Mistrovství České republiky. Jedinou setinku za zlatem skončil Casey, i tak se ale může radovat. Jeho výkon 21,86 sekundy je novým oddílovým rekordem, který byl dlouhých 21 let v držení olympionika Lukáše Mila. Všem medailistům gratulujeme a rovněž i trenérům!
Těsně pod stupni vítězů skončili čtvrtkaři Anička CAGAŠOVÁ a David HRBÁČEK. Pátá skončila ve vrhu koulí juniorek Alice STEHNOVÁ za osobák 11.80 metrů. Robněž pátý doběhl ve finále 800 metrů dorostenců Tomáš VOLNÝ. Darina Brozdová skončila na tratích 1500 a 3000 metrů shodně šestá. Skvěle zvládla přechod do dorostenecké kategorie loňská žákyně Ema PROCHÁZKOVÁ, na 60 m si v rozběhu zajistila novým osobákem 7,83 sekund postup do finále, kde obsadila vynikající 6. místo!!! 


Před námi je nyní už poslední národní šampionát a bude to ten žákovský. Největší favoritkou na zlato bude obhájkyně titulu Adéla PANNOVÁ.
Dále se představí hned pětice vrhačů Vašek HRANICKÝ a Martin MOCEK a mezi děvčaty Julča BARTKOVÁ, Eleni CHVOSTKOVÁ a Kája HOŘÍNKOVÁ. Výpravu doplní Adéla KALANDROVÁ, která se představí na 800 metrů a ještě tyčkař Lukáš UCHYTIL. DRŽTE NAŠIM ATLETŮM O VÍKENDU PALCE! 


Milan ŠČIBRÁNI v novém rekordu


Milan ŠČIBRÁNI, odchovanec vítkovické atletiky, pokračuje v žákovských úspěších i v "dospělácké" kategorii! Máme obrovskou radost z výkonu Milana na letošním halovém Mistrovství České republiky dospělých. Milan, který ještě loni závodil v juniorské kategorii a je účastníkem Mistrovství světa juniorů zvládl přechod do kategorie dospělých na jedničku s hvězdičkou. Už v rozběhu si vylepšil osobní nejlepší halový výkon, díky kterému postoupil do pouze šestičlenného finále. Ve finále dokázal z nevýhodné první dráhy a super rychlého běhu, kde vítěz Matěj KRSEK splnil limit pro halové mistrovství Evropy, vytěžit parádní čas pod 48 sekund. Časomíra se u Milana zastavila na 47,83 sekund což znamená skvělé páté místo a nový oddílový rekord v kategorii dospělých. Milan pokračuje v rekordním trendu, protože dokázal překonat 33 let starý rekord na žákovské třístovce, dále posunul rekord na čtvrtce juniorů a zapsal se na první místo dlouhodobých statistik i mezi muži. Moc gratulujeme k parádnímu výkonu a přejeme si, ať úspěšná šňůra trvá i nadále. Milana v žactvu připravovala trenérka Fatima Kostková, která ho přivedla na Mistrovství České republiky žactva k bronzu na 300 metrů a již zmíněném oddílovému rekordu. 

Milan ŠČIBRÁNI

Nejrychlejší sprinteři jsou z Vítkovic

Vážení rodiče, 

 

dobrých zpráv není nikdy dost a my vám s radostí oznamujeme, že na letošním halovém mistrovství České republiky se vítkovickým závodníkům podařil zlatý double!! Karolína MAŇASOVÁ prožívá zatím nejlepší sezónu své atletické kariéry a dnes při velkém finále potvrdila svou pozici české jedničky. Karolína ještě v minulém roce závodila v kategorii juniorek, i přes to, ale dokázala zvítězit a připsat si tak první mistrovský titul mezi dospělými. Moc gratulujeme! Na stejné 60 metrové trati mezi favority na zlato rozhodně patřil Zdeněk STROMŠÍK. Zdeněk už má na svém kontě 4 tituly z HMČR a je spoludržitelem národního rekordu na 100m. Ve finálovém běhu nedal soupeřům šanci a zvítězil v super rychlém časem 6.59 sekund, což je nový rekord mistrovství a od halového českého rekordu ho dělila pouhá setinka sekundy. Zdeněk se nominoval na Halové Mistrovství Evropy, které proběhne začátkem března v Istanbulu. Budeme moc fandit a gratulujeme rovněž i trenérům. Karolínu připravuje Ivo Pištěk a Stromšu Jarda Vlček. 

Nutno podotknout, že ve finálovém běhu žen na 60m jsme měli trojí zastoupení. Čtvrtá doběhla česká reprezentantka Jana Slaninová a šestá Štěpánka Kolářová. Spolu se Stromšou běžel ve finále díky novému osobnímu rekordu z rozběhu i Tomáš Lisák, odchovanec vítkovické atletiky. 

Dnes se představil na 60m překážek mužů i náš trenér Honza Vojtek, který si posunul svůj osobní nejlepší výkon na 8.33 sekund a v rozběhu skončil čtvrtý. Zítra ještě bude bojovat ve skoku vysokém. 

IMG 4862

pozvánka na MČR

Vážení rodiče, 

 

 dovolujeme si vás pozvat na halové Mistrovství České republiky dospelých, které se uskuteční již tento víkend v ostravské hale. K vidění bude naše sprinterská kometa této sezóny Karolína MAŇASOVÁ, která vede průběžné republikové tabulky na trati 60m. Želízko v ohni a také favorit na zlatou medaili bude další vítkovický závodník Zdeněk STROMŠÍK. Představí se také řada českých reprezentantů například čtvrtkařka Lada Vondrová, která poběží 200m. Rovněž můžete podpořit na trenéry Honzu Vojtka a Lucku Piskovou!

Vstupenky budou k zakoupení u hlavního vstupu do haly. Vstupenka na oba dny stojí 200,- a naši atleti do 15 let mají vstup zdarma! Atleti nad 15 let pak mají vstup na oba dny za 50,-Kč.
Program a info zde zde

HMCR2023

Mistrovství Moravy a Slezska

Vážení rodiče, přinášíme vám výsledkový servis z Mistrovství Moravy a Slezska žákovských kategorií.
V pátek bylo na pořadu mladší žactvo, pro ročníky 2011 a 2010 to byl největší závod halové sezóny. Nutno podotknout, že už jen účast na tomto Mistrovství je úspěchem neboť výběr závodníků a závodnic probíhá na základě výkonnostního postavení v průběžných tabulkách a počet závodníků je omezen. Účast, která je okořeněná osobákem se tedy počítá jako úspěch.
Mezi mladšími žáky se do finále na 60m probojoval Milan NOŽIČKA, kde následně skončil pátý, v běhu na 150m si o jednu příčku polepšil. Do finále se ve stejné disciplíně probojovala Kačka SALVOVÁ a čas 8.40s ji vynesl bronzovou medaili. Díky osobákům se do B finále na 60m překážek dostaly svěřenkyně Verči Šádkové, Aďa DEMLOVÁ a Madla KUDLÁČKOVÁ. Jejich tréninková parťačka Sabča GLACOVÁ prokouzla do finále skoku dalekého, kde obsadila osmou pozici. Druhou bronzovou medaili vybojovala ve vrhu koulí Adél SZUCS, nejdelší vrh měl hodnotu 10.25m. Ze stejného sektoru to cinklo bronzem i Kryštofovi ŽÍDKOVI. Moc gratulujeme partě trenérek vrhačské akademie.
Kompletní výsledky najdete zde

V neděli na mlaďochy navázalo starší žactvo.
Medailová bilance je následující: 2x zlato - stříbro a bronz. 
Mistrovský double se vítkovickým barvám povedl ve skoku o tyči, jak v kategorii žáků, tak žákyň zvítězili naši závodníci. Lukáš UCHYTIL, svěřenec Zuzky Uhrové, který je věkem ještě mladší žák zdolal 291 centimetrů. Moc gratulujeme! Aďa PANNOVÁ byla zcela jistě jasnou favoritkou mezi žákyněmi. Nedávno překonala vlastní český rekord a znovu se o jeho posun pokoušela před domácím publikem. Útok ji sice nevyšel, věříme ale, že to klapne třeba zrovna na žákovském šampionátu. No a tradiční vrhačské opory duo Venca HRANICKÝ a Martin MOCEK doplnili medailovou sbírku o stříbro a bronz. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci klubu. 
Kompletní výsledky najdete zde

Vítkovické naděje na Czech Indoor Gala

Ve čtvrtek 2.2. se uskutečnil nejprestižnější mítink na našem území. Na Czech Indoor Gala, stříbrném mítinku World Indoor tour, měli jedinečnou možnost představit se v předprogramu, těsně před zahájením hlavního programu, i naši atleti. Vedoucí trenérka žactva vybrala vítkovické naděje ročníku 2009 a 2010, kteří měli možnost okusit zákulisí velkého mítinku a rozcvičovat se po boku nejlepších nejen českých atletů. Věříme, že je tato možnost namotivovala do práce do budoucna a přinesla jim skvělé zážitky i momenty. Naši mlaďoši se představili na trati 60m. Mezi hochy zvítězil Milda Nožička a podruhé na tomto mítinku vyhrála i Kačka Salvová. Oběma gratulujeme k vítězství a klobouk dolů smekáme před všemi účastníky, kteří se nezalekli záře reflektorů, vyprodané haly ani kamer. Všichni zůčastnění se totiž vyhecovali k osobním nejlepším výkonům. Jde vidět, že se atmosféry velkých mítinků nebojí a my doufáme. že je jednou uvidíme i v hlavním programu jako jedny z nejpřednějších hvězd! 

Podkategorie

Žactvo AK SSK Vítkovice

Díky špičkovému zázemí, kterým náš klub disponuje, si děti mohou vyzkoušet všechny atletické disciplíny. V tomto věku se mladí atleti nachází v takzvané základní etapě tréninku a mají tak dost času na to zjistit, která disciplína je pro ně ta pravá.

Rychlý kontakt

Adresa:
Závodní 2891/86
Ostrava-Vítkovice, 703 00

Vedoucí trenér: Fatima Kostková
Mobil:
+420 737 043 020

Email: fati.k@seznam.cz