• Customer Care
  • (888) 123-4567

Aktuality

seznamte se s tím, co se u nás děje...

Aktuality hlavní

3 medaile z Gigantu

Další víkend, další národní šampionát za námi. Tentokrát poměřili své síly nejlepší dorostenky, dorostenci, juniorky a junioři.
Šampionátu se účastnilo celkem 744 atletů a atletek ze 119 českých oddílů. Vítkovice skončily na 15. místě, co se medailové bilance týče. 
Jediné zlato vybojoval Štěpán MATURA, který prošel našim vítkovických systémem od přípravky. V žactvu vybojoval na MČR stříbro, pak bohužel přišlo období zdravotních komplikací a nyní se Štěpán pyšní mistrovským titulem mezi juniory a osobákem rovných 7,00 metrů. Štěpánovi moc gratulujeme a věříme, že nastartoval svou vítěznou šňůru, ve které bude pokračovat i v letní sezóně. Dvě stříbrné medaile získali sprinteři Casey LONG a Matěj LUTZ, tréninkoví parťáci a svěřenci Milana Nožičky. Casey startoval na dvoustovce a Mates na dvojnásobné trati. Oba své stříbrné medaile okořenili oddílovými rekordy. Matěj je rovněž odchovancem vítkovické atletiky, v sobotu v rozběhu překonal oddílový rekord juniorů parádním výkonem 48,64 sekund a ve finále si doběhl pro svou první medaili z Mistrovství České republiky. Jedinou setinku za zlatem skončil Casey, i tak se ale může radovat. Jeho výkon 21,86 sekundy je novým oddílovým rekordem, který byl dlouhých 21 let v držení olympionika Lukáše Mila. Všem medailistům gratulujeme a rovněž i trenérům!
Těsně pod stupni vítězů skončili čtvrtkaři Anička CAGAŠOVÁ a David HRBÁČEK. Pátá skončila ve vrhu koulí juniorek Alice STEHNOVÁ za osobák 11.80 metrů. Robněž pátý doběhl ve finále 800 metrů dorostenců Tomáš VOLNÝ. Darina Brozdová skončila na tratích 1500 a 3000 metrů shodně šestá. Skvěle zvládla přechod do dorostenecké kategorie loňská žákyně Ema PROCHÁZKOVÁ, na 60 m si v rozběhu zajistila novým osobákem 7,83 sekund postup do finále, kde obsadila vynikající 6. místo!!! 


Před námi je nyní už poslední národní šampionát a bude to ten žákovský. Největší favoritkou na zlato bude obhájkyně titulu Adéla PANNOVÁ.
Dále se představí hned pětice vrhačů Vašek HRANICKÝ a Martin MOCEK a mezi děvčaty Julča BARTKOVÁ, Eleni CHVOSTKOVÁ a Kája HOŘÍNKOVÁ. Výpravu doplní Adéla KALANDROVÁ, která se představí na 800 metrů a ještě tyčkař Lukáš UCHYTIL. DRŽTE NAŠIM ATLETŮM O VÍKENDU PALCE! 


Milan ŠČIBRÁNI v novém rekordu


Milan ŠČIBRÁNI, odchovanec vítkovické atletiky, pokračuje v žákovských úspěších i v "dospělácké" kategorii! Máme obrovskou radost z výkonu Milana na letošním halovém Mistrovství České republiky dospělých. Milan, který ještě loni závodil v juniorské kategorii a je účastníkem Mistrovství světa juniorů zvládl přechod do kategorie dospělých na jedničku s hvězdičkou. Už v rozběhu si vylepšil osobní nejlepší halový výkon, díky kterému postoupil do pouze šestičlenného finále. Ve finále dokázal z nevýhodné první dráhy a super rychlého běhu, kde vítěz Matěj KRSEK splnil limit pro halové mistrovství Evropy, vytěžit parádní čas pod 48 sekund. Časomíra se u Milana zastavila na 47,83 sekund což znamená skvělé páté místo a nový oddílový rekord v kategorii dospělých. Milan pokračuje v rekordním trendu, protože dokázal překonat 33 let starý rekord na žákovské třístovce, dále posunul rekord na čtvrtce juniorů a zapsal se na první místo dlouhodobých statistik i mezi muži. Moc gratulujeme k parádnímu výkonu a přejeme si, ať úspěšná šňůra trvá i nadále. Milana v žactvu připravovala trenérka Fatima Kostková, která ho přivedla na Mistrovství České republiky žactva k bronzu na 300 metrů a již zmíněném oddílovému rekordu. 

Milan ŠČIBRÁNI

Nejrychlejší sprinteři jsou z Vítkovic

Vážení rodiče, 

 

dobrých zpráv není nikdy dost a my vám s radostí oznamujeme, že na letošním halovém mistrovství České republiky se vítkovickým závodníkům podařil zlatý double!! Karolína MAŇASOVÁ prožívá zatím nejlepší sezónu své atletické kariéry a dnes při velkém finále potvrdila svou pozici české jedničky. Karolína ještě v minulém roce závodila v kategorii juniorek, i přes to, ale dokázala zvítězit a připsat si tak první mistrovský titul mezi dospělými. Moc gratulujeme! Na stejné 60 metrové trati mezi favority na zlato rozhodně patřil Zdeněk STROMŠÍK. Zdeněk už má na svém kontě 4 tituly z HMČR a je spoludržitelem národního rekordu na 100m. Ve finálovém běhu nedal soupeřům šanci a zvítězil v super rychlém časem 6.59 sekund, což je nový rekord mistrovství a od halového českého rekordu ho dělila pouhá setinka sekundy. Zdeněk se nominoval na Halové Mistrovství Evropy, které proběhne začátkem března v Istanbulu. Budeme moc fandit a gratulujeme rovněž i trenérům. Karolínu připravuje Ivo Pištěk a Stromšu Jarda Vlček. 

Nutno podotknout, že ve finálovém běhu žen na 60m jsme měli trojí zastoupení. Čtvrtá doběhla česká reprezentantka Jana Slaninová a šestá Štěpánka Kolářová. Spolu se Stromšou běžel ve finále díky novému osobnímu rekordu z rozběhu i Tomáš Lisák, odchovanec vítkovické atletiky. 

Dnes se představil na 60m překážek mužů i náš trenér Honza Vojtek, který si posunul svůj osobní nejlepší výkon na 8.33 sekund a v rozběhu skončil čtvrtý. Zítra ještě bude bojovat ve skoku vysokém. 

IMG 4862

pozvánka na MČR

Vážení rodiče, 

 

 dovolujeme si vás pozvat na halové Mistrovství České republiky dospelých, které se uskuteční již tento víkend v ostravské hale. K vidění bude naše sprinterská kometa této sezóny Karolína MAŇASOVÁ, která vede průběžné republikové tabulky na trati 60m. Želízko v ohni a také favorit na zlatou medaili bude další vítkovický závodník Zdeněk STROMŠÍK. Představí se také řada českých reprezentantů například čtvrtkařka Lada Vondrová, která poběží 200m. Rovněž můžete podpořit na trenéry Honzu Vojtka a Lucku Piskovou!

Vstupenky budou k zakoupení u hlavního vstupu do haly. Vstupenka na oba dny stojí 200,- a naši atleti do 15 let mají vstup zdarma! Atleti nad 15 let pak mají vstup na oba dny za 50,-Kč.
Program a info zde zde

HMCR2023

Mistrovství Moravy a Slezska

Vážení rodiče, přinášíme vám výsledkový servis z Mistrovství Moravy a Slezska žákovských kategorií.
V pátek bylo na pořadu mladší žactvo, pro ročníky 2011 a 2010 to byl největší závod halové sezóny. Nutno podotknout, že už jen účast na tomto Mistrovství je úspěchem neboť výběr závodníků a závodnic probíhá na základě výkonnostního postavení v průběžných tabulkách a počet závodníků je omezen. Účast, která je okořeněná osobákem se tedy počítá jako úspěch.
Mezi mladšími žáky se do finále na 60m probojoval Milan NOŽIČKA, kde následně skončil pátý, v běhu na 150m si o jednu příčku polepšil. Do finále se ve stejné disciplíně probojovala Kačka SALVOVÁ a čas 8.40s ji vynesl bronzovou medaili. Díky osobákům se do B finále na 60m překážek dostaly svěřenkyně Verči Šádkové, Aďa DEMLOVÁ a Madla KUDLÁČKOVÁ. Jejich tréninková parťačka Sabča GLACOVÁ prokouzla do finále skoku dalekého, kde obsadila osmou pozici. Druhou bronzovou medaili vybojovala ve vrhu koulí Adél SZUCS, nejdelší vrh měl hodnotu 10.25m. Ze stejného sektoru to cinklo bronzem i Kryštofovi ŽÍDKOVI. Moc gratulujeme partě trenérek vrhačské akademie.
Kompletní výsledky najdete zde

V neděli na mlaďochy navázalo starší žactvo.
Medailová bilance je následující: 2x zlato - stříbro a bronz. 
Mistrovský double se vítkovickým barvám povedl ve skoku o tyči, jak v kategorii žáků, tak žákyň zvítězili naši závodníci. Lukáš UCHYTIL, svěřenec Zuzky Uhrové, který je věkem ještě mladší žák zdolal 291 centimetrů. Moc gratulujeme! Aďa PANNOVÁ byla zcela jistě jasnou favoritkou mezi žákyněmi. Nedávno překonala vlastní český rekord a znovu se o jeho posun pokoušela před domácím publikem. Útok ji sice nevyšel, věříme ale, že to klapne třeba zrovna na žákovském šampionátu. No a tradiční vrhačské opory duo Venca HRANICKÝ a Martin MOCEK doplnili medailovou sbírku o stříbro a bronz. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci klubu. 
Kompletní výsledky najdete zde

Vítkovické naděje na Czech Indoor Gala

Ve čtvrtek 2.2. se uskutečnil nejprestižnější mítink na našem území. Na Czech Indoor Gala, stříbrném mítinku World Indoor tour, měli jedinečnou možnost představit se v předprogramu, těsně před zahájením hlavního programu, i naši atleti. Vedoucí trenérka žactva vybrala vítkovické naděje ročníku 2009 a 2010, kteří měli možnost okusit zákulisí velkého mítinku a rozcvičovat se po boku nejlepších nejen českých atletů. Věříme, že je tato možnost namotivovala do práce do budoucna a přinesla jim skvělé zážitky i momenty. Naši mlaďoši se představili na trati 60m. Mezi hochy zvítězil Milda Nožička a podruhé na tomto mítinku vyhrála i Kačka Salvová. Oběma gratulujeme k vítězství a klobouk dolů smekáme před všemi účastníky, kteří se nezalekli záře reflektorů, vyprodané haly ani kamer. Všichni zůčastnění se totiž vyhecovali k osobním nejlepším výkonům. Jde vidět, že se atmosféry velkých mítinků nebojí a my doufáme. že je jednou uvidíme i v hlavním programu jako jedny z nejpřednějších hvězd! 

Plno osobáků na krajských Přeborech

V sobotu 28.1. se uskutečnily v naší hale Krajské Přebory žákovských kategorií, máme radost z krásných výkonů, které přinesly i medailová umístění. Dohromady naši vítkovičáci posbírali 10 medailí. Kromě medailí jsme sbírali i plno finálových umístění. 

Zlato vybojovali v koulařském sektoru Eleni CHVOSTKOVÁ a mezi staršími žáky Vašek HRANICKÝ, oba v osobních nejlepších výkonech. Stříbrnou medaili si za výkony vybojovali Milan NOŽIČKA, na trati 60m. Aďa RUSEK měl pravdu vydařený den, probojoval se do finále na 60m a ve skoku dalekém si posunul osobáček, který mu zajistil stříbro. Adél SZÜCS, předvedla v kouli parádních 10,59m a rovněž vybojovala druhou pozici stejně jako Kryštof ŽÍDEK v kouli mladších žáků a rovněž z vrhačského sektoru v osobáku odcházel se stříbrnou medailí Martin MOCEK. Druhou medaili a to bronzovou vybojoval Milan NOŽIČKA ve sprintu na 150m. Matěj ŽVAK byl třetí ve skoku vysokém a sbírku medailí uzavírá Adri GELNAROVÁ s výkonem 10.20m ve vrhu koulí. 

Těsně pod stupni vítězů skončila Adéla KALANDROVÁ, která zaběhla parádní osobák a 300m, který má nyní hodnotu 45,10s. Čtvrtý byl i Tobi TABÁŠEK v novém osobáku ve vrhu koulí.  A "bramboru" si ve skoku vysokém vyskákala Ája BOKIY. V "B" finále starších žákyň zvítězila Verča GOLISOVÁ v super rychlém časem 8,78s. Ještě rychleji dokázala běžet mezi mladšími žačkami Adriana VARADI, která zvládla 60m za úžasých 8,72s. Adrianka je ročník 2011 a tento výkon je opravdu skvělý!!
Do finále starších žáků ve skoku dalekém se probojovali tři zástupci vítkovické atletiky Matěj Žvak, Venca Hranický a Jonáš Mrázek. Stejně tak finálové osmička mladších žáků měla trojí zastoupení. Výše zmíněného medailistu Aďu Ruska doplnili Tobiáš Tabášek a Kryštof Žídek. U děvčat ve stejné disciplíně se do finále probojovaly Aďa Demlová a Sabča Glacová, která měla velice úspěšný den, vylepšila si osobák jak v dálce tak na 60m, kde postoupila do "B" finále a i tam si znovu vylepšila osobák, když poprvé běžela pod 9 sekund. U starších žaček byly ve skoku dalekém k vidění parádní výkony a konkurence byla nabitá. Barča HRBÁČKOVÁ skončila osmá v parádním výkonu 474cm a Aja BOKIY si vytvořila nový osobák 487 centimetrů, který stačil na šesté místo.

U mnoha jmen svítí ve výsledkových listinách PB = osobní rekord, což nás velice těší. Všem gratulujeme k pěkným výkonům a rovněž děkujeme trenérům za jejich práci!

Kompletní výsledky najdete tradičně na serveru atletika.cz nebo také zde

oddílový trojboj staršího žactva

Máme za sebou další oddílový trojboj. Na starší žactvo čekala stejná skladba disciplín, jakou měli jejich mladší předchůdci a tedy skok do dálky, do výšky a vrh koulí. 
Pošet přihlášených dětí byl o něco chudší než v mladší kategorii, ale i tak panovala dobrá nálada a energie počas celého oddílového závodu. Zejména hoši se vyhecovali k super výkonům. Celkově zvítězil Venca HRANICKÝ, druhé místo obsadil Mates ŽVAK před třetím Matym POLÁŠKEM. Matyáš si vytvořil super osobák ve skoku vysokém výkonem 155cm. Dálku opanoval celkový vítěz Venca stejně jako vrh kouli. U děvčat se z vítězství radovala Aja BOKIY, druhá byla Aďa KALANDROVÁ a jako třetí skončila Adri GELNAROVÁ, ta si posunula osobní nejlepší výkon ve vrhu koulí, když se dostala přes deset metrů na 10.08m. Ve skoku dalekém se nejdál dostala Aja výkonem 475 centimetrů. Myslím, že na oddílovky to byly velmi slušné výkony a všem k nim gratulujeme!
Celkové výsledky najdete jako vždy na atletice zde https://online.atletika.cz/vysledky/66947/0/2

další posun národního rekordu


Aďa Pannová v sobotu 14.1. při České tyčce znovu překonala Český žákovský rekord! Výkonem 3,80m posunula vlastní rekord o 4 centimetry. Aďa se od podzimu nově připravuje pod vedením Martina Kysely, oběma moc gratulujeme a jsme zvědaví, kam až může rekord posunout vzhledem k tomu, že je teprve začátek sezóny. Dobrá práce!

Kopie návrhu 2.86m

Oddílový trojboj


Plno radosti, nadšení, dobré energie, parádní výkony a super atmosféra s rodiči. Takhle by se daly shrnout včerejší oddílové závody mladšího žactva. Teprve pár dní jsou v nové kategorii ročníky 2011, premiérový start zvládli všichni na jedničku. K vidění bylo samozřejmě plno osobních nejlepších výkonů, hodně radosti, ale i trochu slz. Ty emoce jsou na sportu nejkrásnější!
Skok vysoký, skok daleký a vrh koulí, tyto disciplíny byly obsahem trojboje a každý si mohl přijít na své. Jednotlivé výkony byly bodově ohodnoceny a na základě největšího součtu bodů všech tři disciplín nám bylo známo celkové pořadí.
Zrovna u kluků byla soutěž velmi napínává, první tři za sebou byli v rozestupu jediného bodu. Nejvíce bodů nasbíral Tobiáš TABÁŠEK, na druhém místě skončil Kryštof ŽÍDEK a třetí místo vybojoval Prokop RÁKOS. Mezi děvčaty potvrdila favorizovanou pozici Kačka SALVOVÁ, skvělým výsledkem 140cm ve skoku vysokém si pomohla k celkovému vítězství. Na druhém místě se seřadila Daniela KOLEBAČOVÁ a za ní její tréninková parťačka Adéla DEMLOVÁ! Na čtvrtém místě pak se stejným bodovým ziskem, ale kvůli horšímu pořadí z jednotlivých disciplín skončila Madla KUDLÁČKOVÁ. Nejvíce radosti přinesl dálkařský sektor, kde se hned několik děvčat dokázalo dostat přes 4 metrovou hranici, nejdále pak doletěla Verča SLÍŽOVÁ. Zapsala 445cm. 
Celkové výsledky najdete na serveru atletika.cz 

Děkujeme všem za účast, byl to fajn čtvrtek a ještě větší poděkování patří trenérům za pomoc při organizování!

Halová sezóna 2023

Vážení rodiče, sportovní přátelé, 

 

 věříme, že jste do nového roku vkročili správnou nohou a v roce 2023 přejeme vše dobré. 
Od nového kalendářního roku dochází ke změnám v kategoriích. Žákovskou kategorii opouštějí ročníky 2007, přejeme vám, ať neztrácíte chuť a motivaci do tréninku a přechod zvládnete co nejplynuleji :-) 
Pro rok 2023 tedy platí:
roč. 2011+2010 mladší žactvo
roč. 2009+2008 starší žactvo 

Halová sezóna již klepe na dveře a nás čeká několik závodů. Vrcholem bude HALOVÉ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY staršího žactva, které se uskuteční v termínu 4.-5.3.
V halové sezóně neprobíhají klasické soutěže družstev, na které jsme zvyklí přes letní sezónu, a tak těch závodů oproti venkovní sezóně není tolik. 

ZDE TERMÍNOVKA:

12.1. oddílový trojboj mladšího žactva
13.1. halové závody JIHOMORAVSKÉHO KRAJE - MOŽNOST BĚŽECKÝCH DISCIPLÍN PRO STARŠÍ ŽÁKY MIMO SOUTĚŽ
19.1. oddílový trojboj staršího žactva
21.-22.1. Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích 
28.1. Přebor MS kraje mladší+starší žactvo
3.2. MISTROVSTVÍ MORAVY A SLEZSKA MLADŠÍHO ŽACTVA
5.2. MISTROVSTVÍ MORAVY A SLEZSKA STARŠÍHO ŽACTVA
10.-12.2. MČR ve vícebojích, Praha
4.-5.3. MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY

Druhé místo MS výběru!

V sobotu 10.12. se v Praze uskutečnilo Mezikrajové utkání staršího žactva. Do výběru Moravskoslezského kraje se z našeho oddílu dostaly tyto atletky: Kája ČERVENKOVÁ (koule), Aďa PANNOVÁ (tyč), Nikol POLÁŠKOVÁ (60m)
Aďa PANNOVÁ již tradičně svou disciplínu ovládla a přispěla do týmu 11 body. Kája zapsala 11.29m ve vrhu koulí a skončila na šestém místě, v rozběhu byla Nikol čtvrtá za 8.05s ale do finále se bohužel neprobojovala. 
K vidění byl dokonce i Český rekord na trati 300m v podání pražského Marka Váni. 
Celkově se naše družstvo umístilo na druhém místě. 
Celkové výsledky zde: https://online.atletika.cz/vysledky/65926/

319335549 485866396985718 8195241865176612490 n

Vítkovická stopa na Třinecké laťce

V pátek 9.12. se v Třinci uskutečnil tradiční závod družstev škol, ale i jednotlivců z oddílu - Třinecká laťka.
Pravda, že po dvouleté pauze byla účast poněkud komorní, na kvalitu závodu a výkony to ale vliv nemělo. Skvěle se prezentovali všichni vítkovičtí účastníci 
V mladších žákyních startovaly Natka HAŠČINOVÁ, Eliška HAJNÁ a Aďa KALANDROVÁ.
Děvčatům se dařilo, všechny si vyskákaly nové osobní rekordy. Eliška s Aďou zapsaly parádních 145cm a na pokusy zvítězila v této kategorii Aďa a druhé místo brala Eliška. Mezi mladšími žáky jsme měli zastoupení v Hynku STRNADELOVI, který skončil těšně pod stupni vítězů, ale za to ve vyrovnaném osobáku 146cm. Mezi staršími žáky nás reprezentovali Maty POLÁŠEK a svou premiéru si odbyl Mates ŽVAK. Ten se teprve seznamuje s atletikou a tak na první závody zapsal 140cm, o 10cm víc skočil Matyáš. U starších děvčat vybojovala bronz, a tak zkompletovala vítkovickou sbírku medailí, Julča BÁRTKOVÁ, když se dostala přes parádních 151cm. Rovněž osobák si odvezla z Třince Vanda PAVLIŠTÍKOVÁ. Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci oddílu.

Celkové výsledky najdete zde odkaz

D068FC24 8AE8 4EE3 8259 9F0F64E3A9F8

995D6235 3DF7 4F4D 8C6F DCF6EDAC05D2

Vánoční závody

Vážení rodiče, 

 halová sezóna se blíží a naplno se rozjede v lednu. Už příští týden nás ale čekají tradiční Vánoční haly všech žákovských kategorií.

15.12. Vánoční hala pro přípravky (ročník 2011 a mladší) přihlášky řeší rodiče zde pouze do čtvrtku 8.12.!
16.12. Vánoční hala mladšího žactva (2010+2009) propozice přihlášky podávejte přes trenéry do 15.12.
17.12. Vánoční hala staršího žactva (2007+2008) propozice přihlášky přes  trenéry do 16.12.

Objednávky triček pouze do pátku 9.12.

Vážení rodiče,

spustili jsme objednávku oddílových triček pro naše žákovské atletky a atlety.
Vyplňte prosím objednávkový formulář, který najdete zde https://www.zactvo.atlevitko.cz/prihlaska 
Vyplňujte nejpozději do pátku 9.12. (Doba dodání jsou minimálně 4 týdny) 
Trika jsou od oddílu pro naše žactvo zdarma. 


Podkategorie

Žactvo AK SSK Vítkovice

Díky špičkovému zázemí, kterým náš klub disponuje, si děti mohou vyzkoušet všechny atletické disciplíny. V tomto věku se mladí atleti nachází v takzvané základní etapě tréninku a mají tak dost času na to zjistit, která disciplína je pro ně ta pravá.

Rychlý kontakt

Adresa:
Závodní 2891/86
Ostrava-Vítkovice, 703 00

Vedoucí trenér: Fatima Kostková
Mobil:
+420 737 043 020

Email: fati.k@seznam.cz