• Customer Care
  • (888) 123-4567

Aktuality

seznamte se s tím, co se u nás děje...

Aktuality hlavní

Bronz z Olympiády dětí a mládeže

Letní Olympiáda dětí mládeže, kterou hostil Jihočeský kraj v termínu 23.- 28. 6.,  je u konce. Výprava Moravskoslezského kraje posbírala celkem tři medaile.
První atletickou medaili vybojovala Karolína Hořinková ve vrhu koulí. Díky osobáku 12,04 m dosáhla na bronz. 🥉🤩

umístění vítkovičáků:
3. Karolína Hořinková, koule 12,04 m PB
7. Sabina Nesrstová, koule 10,77 m
10. Sabina Nesrstová, oštěp 37,50 m
15. Julie Biolková, dálka 457 cm
16. Karolína Hořinková, disk 27,57 m
18. Patrik Lištvan, 100 m př. 14.82 s
18. Karolína Valošková, 60 m př. 10.68 s
18. Hynek Strnadel, výška 170 cm
20. Julie Biolková, 800 m 2:35,01 s
21. Hynek Strnadel, 100 m př. 15.09 s PB
28. Karolína Valošková, dálka 436 cm

Spustili jsme přihlášky na nový školní rok

Na školní rok 2024/2025 jsme spustili přihlášku a do žákovských kategorií budou od nového roku 2025 spadat tyto ročníky:

MLADŠÍ ŽACTVO 2013, 2012 STARŠÍ ŽACTVO 2011,2010

organizace školního roku:

mladší žactvo trénuje 2x týdně v kombinaci buď pondělí+středa či úterý+čtvrtek od 17:00 hodin na Městském stadionu. 
V zimním období se tréninky přesouvají do krytých prostor (Atletická hala Ostrava).

starší žactvo se připravuje 3x týdně ve dnech pondělí+úterý+čtvrtek v časech 15:30-17:00 hodin Na Městském stadionu. 
V zimním období se tréninky přesouvají do krytých prostor (Atletická hala Ostrava).

Jsme Sportovním střediskem Českého atletické svazu a jednou z povinností atleta zařazeného v tomto středisku je i absolvování závodů. Proto jsou všechny skupiny závodní.
Pro děti, které nemají závodní ambice či mají atletiku jako doplňkový sport je určena KONDIČNÍ SKUPINA, která trénuje ve dnech pondělí+středa 17-18:30 hodin. 

Vyhrazujeme si právo přihlášky dětí přihlášených do nesprávné tréninkové skupiny stornovat!

přihláška zde PŘIHLÁŠKA 2024/2025

dvě medaile z MČR

O víkendu 2.-3.3. se ve Stromovce uskutečnil národní šampionát atletů a atletek do 16 let.
Do Prahy odcestovala pětice závodníků, včetně medailové naděje Lukáše Uchytila. Ten se při nedělní soutěži tyčkařů skvěle zhostil role favorita na medaili a v pěkném souboji se s opavským Lukášem Kratochvílem vybičovali k výkonům přes 4.00 m. 405 centimetrů přeskočili oba borci a kvůli horšímu výkonu se Luky musí spokojit se stříbrem. Nutno podotknout, že svěřenec Zuzky Uhrové je v kategorii staršího žactva nováčkem. Po bronzu z MČR žactva v Břeclavi v září tedy do své medailové sbírky Luky přidává další cenný kov z MČR a tentokrát to je stříbro + skvělý oddílový rekord. Lukymu a trenérce moc gratulujeme! 
Ze čtvrté pozice vstupovala do soutěže koulařek Kája Hořínková s tréninkovou parťačkou Sabčou Nesrstovou. Obě děvčata přijela perfektně připravená, protože si na vrcholné akci vylepšila osobní maxima. Kája se dostala na 11,74 metrů čímž vybojovala parádní bronzovou medaili! A Sabča rovněž v osobáku 11,40 metrů skončila na čtvrté, bramborové pozici. Moc gratuluji celému trenérskému týmu Vrhačské akademie k parádnímu načasování formy a předvedeným výkonům Káji i Sabči. 
Ve skoku vysokém starších žáků si svou premiéru na Mistrovství České republiky odbil Hynek Strnadel. Na Hynkovi šla nervozita poznat, jen základní výšku skočil až na třetí pokus. Pak se ale uklidnil a skočil 168 centimetrů, což stačilo na 12. pozici. Do sobotních rozběhů na 60 m překážek zasáhl Patrik Lištvan, který také závodil na MČR poprvé. Paťasovi vyšel start a náběh na první překážku, bohužel za čtvrtou překážkou nastala lehká kolize. I přes to ale Paťas doběhl v novém osobním rekordu 8.94 sekund.

 

Teď zasloužená chvilka odpočinku a vzhůru do přípravy na letní sezónu, ať je minimálně stejně úspěšná jako ta halová.

Celková bilance je tedy 2 oddílové rekordy (Adéla Kalandrová - pětiboj, Lukáš Uchytil - skok o tyči)

a 2 medaile z MČR (stříbro - Lukáš Uchytil - tyč, bronz - Karolína Hořinková - koule)

Celkově 18. místo v pořadí oddílů kompletní výsledky z MČR

Trenérům děkuji za veškerou péči o naše atlety a atletům za vynaložené úsilí a reprezentaci klubu!

Fatima Kostková

MČR žactva

O víkendu 2.-3.3. se v Praze uskuteční žákovský národní šampionát. Za své výkony v halové sezóně si účast vybojovali:

LUKÁŠ UCHYTIL 
Svěřenec Zuzky Uhrové se v tyči letos přenesl přes laťku ve výši 4.00 m, čímž stanovil nový oddílový rekord SSK Vítkovice a v průběžných statistikách figuruje na třetím místě. Loňský bronzový medailista patří mezi naše medailové naděje.

HYNEK STRNADEL
Hynek si tuto halovou sezónu posunul osobní nejlepší výkon na 172 centimetrů a v průběžných tabulkách je na děleném patnáctém místě. Je to jeho první účast na Mistrovství České republiky.

PATRIK LIŠTVAN
I Patrik se poprvé nominoval mezi 24 nejlepších překážkářů. Celou sezónu prokazoval stabilní výkonnost a rychlostní formu. Na Czech Indoor Gala vyhrál běh na 60 m, osobák na takové akci se počítá.

KAROLÍNA HOŘINKOVÁ
Kája se už účastnila 2 mistrovství České republiky, na tohle následující bude do soutěže vstupovat ze čtvrtého místa průběžných tabulek. Kája si letos zlepšila osobák na 11.60 m a věříme, že forma vygraduje právě v neděli. 

SABINA NESRSTOVÁ
V koulařském kruhu se představí i spíše oštěpařka Sabča Nesrstová, která bude mít určitě ambice na posunutí osobáku a tím i postup do užšího finále. 

ADÉLA KALANDROVÁ
Na 800 m se nominovala vícebojařka Adéla Kalandrová, na poslední chvíli jsme ale museli její start z důvodu nemoci zrušit. Bohužel od MČR ve vícebojích, kdy odstoupila ze soutěže kvůli poranění kotníku se smůla nepřestala lepit na paty, ale nezbývá nic jiného než si odpočinout a připravit se na léto. 

 

Držíme našim atletům palce!

Vítkovické naděje na Czech Indoor Gala

 

V úterý 30. ledna proběhl prestižní, mezinárodní mítink Czech Indoor Gala a v běhu na 60 m žaků a žákyň se představili vybraní atleti našeho klubu v takzvaném "Běhu vítkovických nadějí". Mezi kluky vyhrál Patrik LIŠTVAN v super čase 7.82 a mezi děvčaty se radovala Barča HRBÁČKOVÁ rovněž ve skvělém čase 8.37. 

 

27 medailí a oddílový rekord

 

V sobotu 27.1. se uskutečnil Krajský přebor mladšího a staršího žactva. Naši atleti vybojovali celkem 27 medailí a Lukáš Uchytil překonal ve skoku o tyči laťku ve výši 4,00 metrů, čímž stanovil nové historické maximum našeho oddílu v této kategorii. Lukymu a trenérce Zuzce Uhrové gratulujeme! plno osobáků, skvělých emocí a super zážitků, zkrátka to byla jízda. Děkujeme za reprezentaci klubu jak atletům, tak trenérům a trenérkám! 
Celkové výsledky najdete zde: https://online.atletika.cz/vysledky/71439

Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích


Adéla KALANDROVÁ se stala mistryní Moravy a Slezska v halovém pětiboji žákyň v novém oddílovém rekordu 3047 bodů.
Oddílový rekord Adéla posunula po dlouhých 31 letech. Osobní maxima si vylepšila ve skoku vysokém, skoku dalekém a na osmistovce. Na osmistovce se v historických halových tabulkách našeho klubu dostala na 9. místo. Ve stejné soutěži závodily ještě Madla KUDLÁČKOVÁ a Adéla DEMLOVÁ, obě jsou prvním rokem v kategorii starších žákyň, a tak hlavně sbíraly zkušenosti. V širokém poli 48 vícebojařek se umístily na 21. a 23. místě. 
Měli jsme po delší odmlce zastoupení i v klučičí kategorii. Hynek STRNADEL v jednotlivých disciplínách sedmiboje vyhrál skok vysoký a závěrečný běh na 1000 m. Tobiáš TABÁŠEK si ve všech disciplínách vytvořil osobní nejlepší výkony a kluci se seřadili na 5. a 8. místě. Na první, náročný, dvoudenní maratón disciplín velmi slušný a do budoucna nadějný výsledek. Všem děkujeme za reprezentaci klubu.

oddílový trojboj mladšího žactva

Vážení rodiče, 

 
 zde najdete kompletní výsledky dnešních oddílových závodů, děkuju všem, kteří se postarali o hladký průběh a fajn, domácí atmosféru. Děti sbírají zkušenosti, učí se závodit a my máme radost z každého zlepšení a posunu :-) 

https://online.atletika.cz/vysledky/71432/0/2

dětem jsme začali rozdávat oddílová trika
ti, kteří dnes na závodech nebyli budou mít trika u svých trenérů 

další závody proběhnou 27.1. a to Přebor Moravskoslezského kraje, propozice jsou zde https://online.atletika.cz/Propozice/propozice/71439 starty a disciplíny potom s osobními trenéry, až to bude aktuální. 

přesun do atletické haly

Vážení rodiče, 

 

 máme za sebou první měsíc přípravy na rok 2024. V říjnu naši atleti absolvovali kondiční soustředění. Žákovská skupina o počtu 40 dětí se vydala do Jeseníků, skupina SG Pavla Červenky vyjela do Ústí nad Orlicí a vrhačská parta využila pro přípravu Frýdlant. Věřím, že všichni položili pevné základy pro blížící se halovou sezónu. Říjen bývá ve znamení zvyšování fyzické kondice, tedy technické věci jdou lehce do pozadí a tréninky probíhají v nižších intenzitách, ale za to vyšších objemech. V listopadu už se toto láme a přechází se pomalu z kvantity do kvality. Proto se od tohoto týdne (13.11.) přesouváme do krytých prostor krásné Atletické haly Ostrava. Ročníky 2012 budou absolvovat jeden trénink v tělocvičně při ZŠ Kpt. Vajdy, jinak se všechny žákovské skupiny budou připravovat kompletně v hale/tunelu. Pro páteční EXTRA žákovské tréninky bude k dispozici tělocvična (ZŠ kpt. Vajdy), abychom se mohli zaměřit na rozvoj základních gymnastických dovedností, kompenzačního cvičení ale také kruhového tréninku či týmových her. 

Žákyně na MČR sedmé

V pátek 29.9. odcestovalo naše družstvo starších žákyň na Mistrovství České republiky družstev. To se konalo v sobotu 30.9. na Děkance v Praze. Naše děvčata skončila na tomto utkání o 10 nejlepších týmech z celého ČR na sedmém místě. Zvítězil celek ze Slavie ziskem 230 bodů. Naše holky posbíraly 111,5 bodů. Nejlepší bodovačkou byla Julča BARTKOVÁ (26 bodů), druhá Adri GELNAROVÁ vybojovala 18 bodů a třetí Eleni CHVOSTKOVÁ posbírala 16 bodů. Celkově vrhačská akademie přispěla 88 body. Gratulujeme k super připravenosti a děkujeme za reprezentaci a bojovnost všem děvčatům. Soutěž družstev zakončila letní sezónu 2023 a nyní nás čeká přípravné období. 

Celkové výsledky jsou ZDE

4 atleti v krajském výběru

Ve čtvrtek 28.9. se uskutečnilo Mezikrajové utkání mladšího žactva v Holešově. Do výběru Moravskoslezského kraje byli zařazeni i 4 vítkovičtí atleti. 
Kateřina SALVOVÁ, která běžela 150m a byla členkou smíšené štafety. Aďa DEMLOVÁ, jenž byla nominovaná na skok vysoký. Kryštof ŽIDEK bojoval ve vrhu koulí a hodu oštěpem a konečně Aďa SZUCS, která reprezentovala MS kraj ve vrhu kouli. Celý závod byl v novém DNA (dynamic new athletics) formátu. Jedná se o formát, který je takhle nastaven při soutěžích nejlepších evropských, juniorských družstev. V Česku tak byl tento netradiční, ale poutavý a až do konce napínavý závod, poprvé. Rozdíl mezi tradičním formátem je ten, že celková soutěž trvá maximálně 3 hodiny a jsou upravena pravidla pro technické disciplíny. Například ve skoku vysokém si atlet či atletka vybere 5 výšek, na kterých bude skákat a na každou výšku má k dispozici pouze dva pokusy. Může se tak tedy stát, že výškař či výškařka skončí výšku zdařeným pokusem, ale už nemá další postupnou výšku. Jde tedy také i o taktiku. Netradiční jsou také štafety, které se běhají smíšené. Po celou dobu samozřejmě atleti sbírají body za umístění v jednotlivých disciplínách pro svá družstva. Poslední disciplína takzvaná stíhací štafeta je ozdobou tohoto formátu. Stíhací štafeta totiž může razantně zamíchat zdánlivě jasným pořadím. Štafetu rozbíhá úsek na 600 metrů a atleti jsou do štafet "vpouštěni" v časových handicapech podle průběžného pořadí právě před poslední disciplínou. To se stalo osudným také našemu výběru, neboť celou dobu jsme figurovali na třetí pozici, ale ve stíhací štafetě jsme medailovou pozici ztratili. 

zde celkové výsledky VÝSLEDKY
Pokud máte zájem si o tomto netradičním formátu si přečíst více, tak propozice jsou TADY

Dny otevřených dveří na Sportovním gymnáziu Ostrava

Rádi bychom vás touto cestou pozvali jménem Atletického klubu SSK Vítkovice a Sportovního Gymnázia Dany a Emila Zátopkových na Dny otevřených dveří, které se konají 24.10.2022 v 16:00 hod. v prostorách gymnázia. Na akci vám ukážeme zázemí školy a současně se dozvíte vše potřebné o možnosti studia oboru Gymnázium se sportovní přípravou (osmiletý obor 79-42-K/81). Atletika je jeden z kmenových sportů a vaše dítě tak má možnost nejen získat kvalitní vzdělání, ale současně také dále rozvíjet svůj sportovní talent pod vedením zkušených trenérů sportovního gymnázia, kteří jsou zpravidla současně také klubovými trenéry AK SSK Vítkovice.

Součástí přijímacího řízení je také talentová zkouška, která se skládá z atletických a gymnastických dovedností. Všem zájemcům o studium z řad členů našeho klubu s přípravou na obě části této talentové zkoušky samozřejmě rádi pomůžeme a to formou specializovaných tréninků prostřednictvím trenérů Sportovního gymnázia. Pro bližší informace neváhejte kontaktovat trenéra Sportovního gymnázia Pavla Červenku (e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Více informací o studiu naleznete na stránkách školy např. TADY.

Plakát si můžete prohlédnout TADY

reprezentační start Vaška Hranického

V sobotu 23.9. si podruhé oblékl reprezentační dres Vašek Hranický. Svou účast na mezistátním utkání si vybojoval druhým místem při Mistrovství České republiky. Mezistátní utkání se uskutečnilo v Trnavě a Vašek skončil v hodu kladivem na čtvrtém místě za výkon 55,06 metrů. Přispěl tak svým výkonem a body k celkovému prvenství Českého týmu. Gratulujeme k výsledku! 

mladší žákyně bronzové na Moravě!

Úžasný týmový výkon předvedly naše mladší žákyně při Mistrovství Moravy a Slezska družstev, které se konalo 23.9. ve Zlíně.
Děvčata srdnatě bojovala až do poslední disciplíny a v závěru sezóny holky předvedly parádní výkony za hranicí osobních nejlepších výkonů. 
Nejlépe bodující atletkou našeho družstva byla Kačka SALVOVÁ s 24 body. Adél Szücs posbírala dohromady 18 bodů a Danča Kolebačová přispěla 13 body. Jedná se však o týmový závod a je potřeba každého bodíku. Teď si od závodů na chvíli odpočineme a pustíme se do přípravy na halovou sezónu. Už teď se těšíme na další pokroky našich atletů a atletek. 
Celkové výsledky nejdete jako obvykle na serveru atletika.cz zde https://online.atletika.cz/vysledky/70292/0/2

Holkám a trenérům moc gratulujeme k zaslouženým medailím.

2 medaile z MČR!

O víkendu se ve dnech 16.-17.9. uskutečnilo Mistrovství České republiky atletů a atletek do 16 let. Tento šampionát hostila Břeclav. Celkem 8 vítkovických atletů a atletek se dokázalo na toto mistrovství nominovat. Už jen samotná účast je úspěchem. Všem zúčastněným gratulujeme. 

Vicemistrem České republiky v hodu kladivem se stal Vašek HRANICKÝ. Vašek obhájil loňské stříbro a zároveň se nominoval na Mezistátní utkání. Vašek si prvním "zajišťovacím" pokusem ze dvou otoček vyrovnal osobní rekord a mohl se tak uvolnit do dalších pokusů. "Kladivo létalo k 58 metrům, jen to Venca bohužel neustál. Má formu a věříme, že zaútočí na oddílový rekord na mezistátku."  Hodnotily soutěž spokojené trenérky Aďa Kowalski, Joha Prudká a Romča Grómanová. 

Druhou medaili vyskákal v soutěži tyčkařů věkem ještě mladší žák Lukáš UCHYTIL. Svěřenec Zuzky Uhrové si v dlouhé soutěži vytvořil nový osobní rekord, který má nyní hodnotu 3.65 metrů a zaslouženě získal bronzovou medaili. "Tak dlouhou soutěž jsem ještě nezažila, ale jsem šťastná." svěřila se po závodě trenérka Zuzka. Lukáš navazuje na úspěchy předchozích svěřenkyň Zuzky, která atleticky vychovala například Niki Joannidu či Adélu Pannovou. 

Těsně pod stupni vítězů skončila děvčata Eleni CHVOSTKOVÁ a Julča BARTKOVÁ. Eleni si v kladivu posunovala osobní nejlepší výkon a dostala se až na parádních 43,74 metrů a od bronzu ji dělily pouhé dva centimetry. Julča se ve vrhu koulí dostala za 12 metrovou hranici a výkonem 12,17 bere čtvrté místo a taky hodně zkušeností, ostatně jako všichni zúčastněni. 

Všem k převedeným výkonům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci klubu. Trenéři odvedli skvělou práci!
Kompletní výsledky jsou k vidění zde https://online.atletika.cz/vysledky/65732/0/2

Podkategorie

Žactvo AK SSK Vítkovice

Díky špičkovému zázemí, kterým náš klub disponuje, si děti mohou vyzkoušet všechny atletické disciplíny. V tomto věku se mladí atleti nachází v takzvané základní etapě tréninku a mají tak dost času na to zjistit, která disciplína je pro ně ta pravá.

Rychlý kontakt

Adresa:
Závodní 2891/86
Ostrava-Vítkovice, 703 00

Vedoucí trenér: Fatima Kostková
Mobil:
+420 737 043 020

Email: fati.k@seznam.cz