• Customer Care
  • (888) 123-4567

Aktuality

seznamte se s tím, co se u nás děje...

Aktuality hlavní

Od přípravky přes žactvo až na MISTROVSTVÍ SVĚTA

1.-6.8. proběhlo v Kolumbijské Cali mistrovství světa juniorů. Českou republiku reprezentovali i vítkovičtí Katrin Brzyszkowská, Milan Ščibráni a Anna Cagašová. Katrin s Milanem jsou odchovanci vítkovické žákovské atletiky! Katrin se probojovala do finále ve vrhu koulí, kde nakonec obsadila parádní 7. místo a Milan s Aničkou byli členy MIX štafety 4x400m, která na šampionátu vyběhla super osmé světové místo. Holkám a Milanovi moc gratulujeme a gratulace míří jak současným trenérům Vláďovi Lindovskému a Jardovi Vlčkovi, tak trenérkám, které se o Katrin a Milana staraly po celé 4 roky v žactvu a to Romči Grómanové a Fatimě Kostkové. 

Rozhovor s Katrin po finále zde: https://www.youtube.com/watch?v=04YgyuBRWww


Návrh bez názvu 7

Prázdninové tréninky

Vážení rodiče, 

 
  prázdniny se už pomalu začínají krátit a pro ty, co už nejedou nikde na dovolenu, tábor nebo za babičkami a dědečky jsou připravené prázdninové tréninky. Kdo bude mít chuť, tak tréninky pro ročníky 2010 a 2009 budou probíhat 2x týdně v pondělí a ve čtvrtek od 15:30-17:00 hodin pod mým vedením. V případě velkých veder je nutné, aby děti měly kšiltkovku a dostatek tekutin.

Starší žactvo, tedy ročníky 2008 a 2007 trénují 3x týdně v pondělí, ve středu a ve čtvrtek od 14:00-15:30 hodin.

Prosím ještě abyste nezapomněli vyplnit přihlášku na nový školní rok, kterou najdete zde: https://www.zactvo.atlevitko.cz/prihlaska 
děkuji a přeji hezké léto,
fati
Pink Cute Hello Summer Instagram Post

mladší žactvo na mezinárodní mítink


Na mezinárodní mítink do polského Krakova se přihlásilo celkem 15 vítkovických atletů a atletek:

Marek Sacký
Kryštof Žídek
Adam Rusek
Kateřina Salvová
Adéla Demlová
Sabina Ela Glacová
Adél Szűcs
Tereza Krausová 
Klára Śmigová 
Sebastian Erben
František Lev
Strnadel Hynek
Barbora Hrbáčková
Natálie Weberová
Sabina NesrstováTermín: 11. - 15.8.2022
Odjezd: předběžně 11.8. ve 12:00 od vítkovického stadionu (bude ještě upřesněno)
Návrat: předběžně 15.8. před 12:00 na vítkovickém stadionu
Ubytování: Zajištěno pořadatelem
Strava: Zajištěno pořadatelem
S sebou: kartičku pojištěnce, hygienické potřeby a užívané léky (oznámit trenérům při odjezdu), svačinu a pití na cestu tam (začínáme večeří), sportovní i civilní oblečení na 4 denní pobyt, spodní část dresu (šortky), pro jistotu i horní část dresu - atleti obdrží krajské dresy, může ale nastat problém s velikostmi
Kontaktní osoba: Tomáš Kopecký, 721 600 632, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

T
yto informace jsem vám přeposlala do vašich mailových schránek, pokud by někomu mail i s propozicemi chyběl, kontaktujte mě prosím. 
Zároveň prosím všechny rodiče přihlášených dětí o potvrzení účasti a doplnění těchto informací: RČ, trvalé bydliště, tel. kontakt na zák. zástupce na můj mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Předem děkuji za pohotovou spolupráci, 

fati

letní sezóna je v poločase

Vážení rodiče, 

 

 přinášíme vám report první poloviny hlavní sezóny. Shrnutí obsahuje nejvýraznější výkony za uplynulou část letní sezóny.

MLADŠÍ ŽACTVO, krajské soutěže družstev a jednotlivců
KP v přespoláku – děvčata 3. místo, hoši 2. místo
KP v trojboji – děvčata 1. místo, hoši 3. místo
KP v pětiboji – děvčata 1. místo, hoši 1. místo
štafetový KP – děvčata 6. místo, hoši 3. místo
KP jednotlivců – 15 medailí
MMaS v pětiboji – Adéla Kalandrová 1. místo

STARŠÍ ŽACTVO, krajské soutěže družstev a jednotlivců
1. kolo soutěže družstev – žákyně 1. místo, žáci 3. místo
2. kolo soutěže družstev – žákyně 1. místo, žáci 1. místo
3. kolo soutěže družstev – zrušeno z důvodu nepřízně počasí
KP jednotlivců – 21 medailí
MMaS jednotlivců – 12 medailí

10 nejlépe bodujících žákyň za 2 kola (individuální starty):
1. MALATINSKÁ Veronika (H) 57b.
2. ČERVENKOVÁ Karolína 55b.
3. JURČOVÁ Viktorie 43b.
4. USTRNULOVÁ Markéta 35b.
5. FRIDRICHOVÁ Kateřina 34b.
6. HRBÁČOVÁ Anna (H) 30b.
7. PAVLIŠTÍKOVÁ Vanda 29b.
8. PROCHÁZKOVÁ Ema 28.
8. POLÁŠKOVÁ Nikol 28b.
10. PANNOVÁ ADÉLA 25b.

10 nejlépe bodující žáků za 2 kola (individuální starty):
1. PAVLIŠINEC David 54b.
2. HRANICKÝ Václav 52b.
3. MOCEK Martin 40b.
4. HORÁK Martin 34b.
5. CHOVANEC Petr 26b.
6. KOVÁŘ Tomáš (H) 24b.
7. HOLEK David 20b.
8. HAMMOND Martin 12b.
9. ZÁHORA Dominik 10b
10. KRAUS Filip 9b.

ODDÍLOVÉ REKORDY:
ADÉLA PANNOVÁ - skok o tyči, 380cm
ADÉLA KALANDROVÁ – pětiboj, 2790b.

MISTROVSTVÍ ČR VE VÍCEBOJÍCH:
Adéla Kalandrová 8. místo, pětiboj ml. Žákyň

OLYMPIÁDA DĚTÍ A MLÁDEŽE:
9 vítkovických atletů v nominaci
Petr Chovanec 3. místo, štafeta 4x60m
Sabina Nesrstová 4. místo, hod oštěpem
Markéta Ustrnulová 7. místo, hod oštěpem
Petr Chovanec 8. místo, 60m

ŽÁKYNĚ V TOP 20 PRŮBĚŽNÉ STATISTIKY ČR, stav k 25.7.
1. ADÉLA PANNOVÁ, skok o tyči 380cm
3. NIKOL POLÁŠKOVÁ, 60m 7.74s
4. KAROLÍNA ČERVENKOVÁ, kladivo 40.43m
10. KAROLÍNA ČERVENKOVÁ, koule 11.63m
10. MARKÉTA USTRNULOVÁ, oštěp 38.16m
11. JULIE BARTKOVÁ, koule 11.39m
15. KATEŘINA FRIDRICHOVÁ, kladivo 35.51m
16. EMA PROCHÁZKOVÁ, 60m 7.93s
17. VIKTORIE JURČOVÁ, oštěp 36.86m

ŽÁCI V TOP 20 PRŮBĚŽNÉ STATISTIKY ČR, stav k 25.7.
3. VÁCLAV HRANICKÝ, kladivo 43.76m
6. PETR CHOVANEC, 60m 7.27s
7. DAVID PAVLIŠINEC, oštěp 49.68m
15. MARTIN HORÁK, 800m 2:09,23m
17. DAVID PAVLIŠINEC, 300m 38.16s


 

MEZINÁRODNÍ MÍTINK MLADŠÍHO ŽACTVA

Vážení rodiče,

 

 do 17.7. je možné se přihlásit na mezinárodní mítink konaný v polském Krakově. Akce se koná od 11.8. do 15.8., zúčastní se jí cca polovina EU a je zaměřena na mladší žactvo , které se v rámci družstev utká v netradičních atletických disciplínách (kombinace běhů / skoků / hodů). Akce je kompletně financována Evropskou unií, naším úkolem je sestavení družstva v následující podobě:

20 chlapců r. 2010 | 20 dívek r. 2010 | 20 chlapců r. 2009 | 20 dívek r. 2009

8 trenérů (dozor) + 1 vedoucí výpravy.

Je nám jasné, že termín o prázdninách je pro tuto kategorii velmi nevhodný, musíme se s tím však poprat. Nemá smysl tvořit klasickou nominaci na základě výkonnosti (navíc s přihlédnutím k netradičním disciplínám), proto přikládám odkaz na sdílenou tabulku, kde prosím dopište do konkrétních sloupců všechny děti, které budou v daném termínu k dispozici a o akci mají zájem. Pokud by nastal převis přihlášených, k určitému výkonnostnímu výběru dojde, obávám se ale, že kapacitu zcela nenaplníme. Stejně tak Vás požádám o dopsání trenérů, kteří by měli o účast zájem (může být i více trenérů z jednoho klubu). O vyplnění Vás požádám do 17.7.

Olympijský zážitek

52174828931 67ccaebeba c26.6.-1.7. proběhla největší sportovní akce pro děti a mládež v Česku - Olympiáda. Konala se v Olomouci za tropického počasí a nabídla nejen úžasné výkony, ale také skvělou atmosféru, nezapomenutelné zážitky, nová přátelství a chuť a motivaci ke sportu. Za mě si troufám říct, že poselství olympiády bylo naplněno a účastníci budou ještě hodně dlouho vzpomínat na tuto zkušenost. 
Výpravu Moravskoslezského kraje doplnilo celkem 9 vítkovických atletů a jak se jim na takové velké akce dařilo? 

Jako první se v úterý - úvodní den olympiády představili naši sprinteři. Kačka SALVOVÁ byla znatelně lehce nervózní a ve třetím rozběhu doběhla v čase 8.46s šestá, což na postup do další fáze nestačilo. Do semifinále se mezi staršími žakýněmi podařilo probojovat Niki POLÁŠKOVÉ, která předvedla vyrovnané výkony pod 8 sekundovou hranici. V rozběhu předvedla čas 7.94s, který ji s velkým Q posunul do semifinále, ve kterém následně běžela 7.97s. Na postup do finále bylo třeba běžet 7.92s a lépe. S pro žactvo nezvyklou - tříkolovou soutěží se skvěle popral Peťa CHOVANEC, který se probil až do finále. Navíc v každém ze tří běhů běžel lépe než byl jeho čas, díky kterému se na olympiádu nominoval a to si zaslouží velký respekt! Peťa si kromě krásného osmého místa odváží nový osobní rekord, který má nyní hodnotu 7,27s. 
Současně se sprintery probíhala soutěž ve vrhu koulí, kde v kruhu bojovala Kája ČERVENKOVÁ. I na ní se projevila lehká nervozita, ale třetím pokusem se dokázala vzchopit a zabojovat o finálovou osmičku. Ta ji těsně unikla, a tak si za výkon 11.04m odváží hezké deváté místo. Vrh koulí byla také první finálová disciplína a zlato vybojovala zástupkyně našeho kraje Terka KUBAJUROVÁ:-) 
I půlkaře a půlkařky čekala náročná dvoukolová soutěž a v rozběhu na 800m bojovala o finále Aďa KALANDROVÁ. Mladá závodnice předvedla svůj druhý nejlepší výkon a doběhla na čtvrtém místě, což přes tvrdý postupový klíč neprošlo. To byl nabitý první den atletiky na ODM. 
Ve středu zaklekla do bloků Barča HRBÁČKOVÁ a na překážkách se ji podařilo vytvořit osobáček, kterým se velmi těsně přiblížila desetisekundové hranici a její nový osobák ma nyní hodnotu 10.01s. K super času gratulujeme o to víc, že si ho dokázala vytvořit i po dovolené u moře, ale jak je vidět, tak se Barča neflákala ale svědomitě se také připravovala. Sabča NESRSTOVÁ předvedla krásnou vyrovnanou sérii v hodu oštěpem, což potvrzují 4 hody za 30 metrů. Ten nejdelší přišel v pátých pokusech a dolétl až na 31.25m, což znamenalo čtvrtou pozici. Moc gratulujeme!
Poslední den soutěží byly na programu kromě štafet také běžecká finále na 100m překážek nebo třeba 300m a také oštěp. Stejně jako Sabča i Markét USTRNULOVÉ se v soutěži dařilo, ta se každým pokusem zlepšovala a posouvala výkon dopředu až na 37,17m, což znamenalo super sedmé místo! Rovněž v hodu oštěpem si nominaci na ODM vybojoval David PAVLIŠINEC, který ale kombinuje atletiku s házenou, a tak se v sektoru nepředstavil, protože jeho soutěž se kryla s bojem o medaili v házené, která nakonec dopadla úspěšně a David si pověsil na krk bronzovou medaili.

Poslední možnost jak získat alespoň jednu medaili za vítkovickou výpravu byly štafety. Mladší žactvo mělo na programu MIX štafety, které tvořily dvě děvčata a dva chlapci. MS kraj tyto mixované štafety postavil rovnou dvě. V áčkové štafetě běžela na posledním úseku Kačka Salvová. A v ´B´ štafetě bežely Aďa Kalandorvá s Barčou Hrbáčkovou. Ani jedna ze štafet ale neměla medailové ambice. Za to u staršího žactva to bylo naopak. Silné složení u děvčat s Niki Poláškovou na finiši dávalo velké naděje na medaili, ty se zhatily hned na první předávce, kde se štafetový kolík zastavil, lépe řečeno spadl na zem a štafeta se tak do cíle nedostala. Je to velká škoda, naše holky rozhodně měly na to poprat se o jednu z medailí, ale to je prostě sport. Napjatě jsme sledovali klučičí - stejně ambiciózní štafetu. Ta běžela ve složení Bendář (1. místo 300m) - Syslo (5. místo skok vysoký) - Kotek (SF, 60m) - CHOVANEC (8. místo 60m) v prvním běhu a favorizované páté dráze. První předávka byla rychlá, skoro bez chyby, lehké zaváhání přišlo na druhé předávce, ale nakonec proběhlo vše dle pravidel a regulí ve vymezeném území. Poslední třetí předávka byla na jistotu a tak mohl Peťa Chovanec stíhat dva finišmany, kteří byli v náskoku před ním. To se mu sice nepovedlo, ale třetí místo uhlídal před dotírající se štafetou z Jihočeského kraje. Hoši běželi výborných 27.00s což je historicky pátý nejlepší čas ČR!!! VELKÁ PARÁDA NA ZÁVĚR, MOC VŠEM ČLENŮM A CELÉ VÝPRAVĚ GRATULUJEME!

Celkově výprava našeho kraje získala celkem 5 medailí.
ZLATO - TERKA KUBAJUROVÁ, vrh koulí (FMIST)
ZLATO - ŠTĚPÁN BEDNÁŘ, 300m (SOKOP)
STŘÍBRO - ŠTĚPÁN HOLAS, výška (AKEZK)
BRONZ - STANISLAV JABŮREK, hod oštěpem (AKEZK)
BRONZ - štafeta 4x60m starší žáci 

Celkové výsledky najdete zde: https://online.atletika.cz/vysledky/48374/
https://www.olympijskytym.cz/odm
foto: https://www.facebook.com/AtletikaMSkraje
foto: https://www.flickr.com/photos/czecholympic/albums/with/72177720300170969

292094283 385038280397301 1002190827309614069 n


Opět úspěšné mladší žactvo

Včera v Kopřivnici proběhl oblíbený štafetový závod, kromě super výsledků přinesly závody také spoustu zábavy a probudil v dětech team spirit. 
Obě družstva soutěžila ve štafetových bězích na 4x60 a 4x200m. Následovaly poté mix štafety tedy dvě děvčata a dva chlapci ve štafetách 100-200-300-400 metrů a v běžecké mix štafetě 800-400-200-100m.

Klučičí družstvo se umístilo na krásném třetím místě, děvčata skončila celkově šestá. 
Mix štafeta se umístila rovněž na třetím místě. 
Celkové výsledky zde

Věříme, že jste si poslední kolo soutěže družstev užili a po prázdninách budete pokračovat ve stejně super jízdě! Děkujeme za reprezentaci klubu po celý školní rok a trenérům děkuji za vynaložené úsilí. 


73315435 30a9 45a8 afa0 939fbcf6d16a

3.80m Adély Pannové

Aďa dnes na závodech v Opavě při Sokolském úterý předvedla svůj zatím nejlepší skok kariéry, když se přehoupla přes vytoužených 380 centimetrů. Za rekordem ČR tak zaostává o pouhých 8 centimetrů. Věříme, že se zápis do rekordní statistiky Adi i trenérce podaří. Přece jen v žákovské kategorii bude i další rok, takže času na to mají holky dostatek. Jen pro představu, výkon 380 centimetrů znamená překonání limitu pro EYOF (European youth olympics festival), který se uskuteční letos v Banské Bystrici. Paradoxem je, že se tohoto evropského olympijského festivalu mládeže mohou účastnit pouze ročníky 2007 a 2006. Trenérce ZUZCE UHROVÉ i ADI moc gratulujeme!! 

12 medailí z Mistrovství Moravy a Slezska

Celkem 12 medailí z toho 4 tituly vybojovalo naše žactvo na domácím Mistrovství Moravy a Slezska, které se konalo v sobotu 4.6. 
Počasí sice bylo všelijaké, místy i pršelo, to ale nevadilo naší výpravě, která převedla plejádu parádních výkonů. Celková bilance vítkovických závodníků je tedy 4 zlaté medaile, 4 stříbra a 3 bronzy. O nejkvalitnější výkon se postarala ADÉLA PANNOVÁ, která zvítězila ve skoku o tyči výkonem 375 centimetrů a žákovské tabulky tak vede už o 60 centimetrů před druhou závodnicí. Skvělý osobák předvedla také KÁJA ČERVENKOVÁ, která se v hodu kladivem posunula výkonem za 40m na čtvrtou příčku české průběžné statistiky a soutěž kladivářek ovládla. Ve stejné disciplíně se u kluků dařilo VENCOVI HRANICKÉMU, který si rovněl hodil osobní nejlepší výkon, za který zaslouženě získal mistrovský titul a v republikových tabulkách se vyhoupl na druhé místo. Dvě medaile získala VIKI JURČOVÁ a KÁJA ČERVENKOVÁ. Ve vrhu koulí posbírala naše děvčata všechny možné placky, moc gratulujeme k parádním výkonům. Trochu smolný byl nejkratší sprint děvčat na 60m, kdy hlavní favoritka NIKI POLÁŠKOVÁ byla diskvalifikována za předčasný start. Naopak u chlapců jsme viděli ve finálové osmičce rovnou trojí zastoupení vítkovické atletiky. Na čtvrtém místě v běhu na 800m skončil MARTIN HORÁK, který si vytvořil nový osobák i přes nepřízeň počasí si na dvou oválech vytvořili osobáky všichni naši závodníci ADRI ŠEDĚNKOVÁ, VANDA PAVLIŠTÍKOVÁ i MATES KOVAŘČÍK.
Děkujeme za reprezetanci klubu.
Celkové výsledky zde

Přehled medailistů:
ZLATO: 
Adéla Pannová - skok o tyči
Julie Bartková - vrh koulí 
Karolína Červenková - kladivo 
Václav Hranický - kladivo 

STŘÍBRO: 
Ema Procházková - 60m
David Pavlišinec - 300m
Karolína Červenková - vrh koulí 
Viktorie Jurčová - oštěp

BRONZ:
Petr Chovanec - 60m
Viktorie Jurčová - vrh koulí 
Kateřina Fridrichová - disk

Ak ssk vítkovice

Rekordní Kalandrová

Jako jediná zástupkyně vítkovické atletiky se dnes do bojů na Mistrovství České republiky vydala Adéla Kalandrová. Tento víkend hostí pražská Slávie národní šampionát našich nejlepších vícebojařů a vícebojařek všech kategorií. V pátek byl na programu pětiboj mladšího žactva a do dvoudenního klání se pustily také žákyně a dorostenky.
Aďa nastupovala do soutěže jako 10. v průběžných republikových tabulkách. Lehká nervozita na ni z prvního šampionátu byla znát, ale se vším se Aďa skvěle poprala. Ve všech pěti disciplínách předvedla výkony na hranici osobních nejlepších výkonů, žadnou disciplínu nepokazila a právě proto se může pyšnit novým osobním rekordem 2790 bodů. Díky osmistovce, kde opět ukázala svou bojovnost se posunula na konečné, skvělé, osmé místo! O kvalitě tohoto výkonu 2790 bodů svědčí i fakt, že to je nový oddílový rekord v pětiboji mladších žákyň, který byl pokořen po dlouhých 30 letech! Moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci. 

Kompletní výsledky zde

Zlatá Aďa KALANDROVÁ

O víkendu se v Přerově uskutečnilo Mistrovství Moravy a Slezska nejvšestrannějších atletů. Vítkovickou atletiku zastupovala pětice děvčat. JULČA BARTKOVÁ měla jako jediná dvoudenní klání v soutěži žákyň a za sedm disciplín vybojovala celkem 3354 bodů. To ji vyneslo krásnou sedmou pozici. Mladší děvčata měla pětiboj v neděli a ze 4 dokončily celý pětiboj pouze dvě slečny. BARČA HRBÁČKOVÁ bohužel kvůli bolesti zad po druhé disciplíně odstoupila ze soutěže a kvůli nevolnosti nenastoupila do poslední disciplíny KAČKA SALVOVÁ. Věříme, že si děvčata vybrala prostě "den blbec" a na dalších závodech se jim už tyto nepříjemnosti budou vyhýbat. Na 24. pozici se umístila NATY WEBEROVÁ součtem 1858 bodů, nejvíce se ji zadařilo na 60m jak s překážkami tak bez, kde zaznamenala osobní nejlepší výkony. Dva osobáky předvedla i AĎA KALANDROVÁ, která kriketem hodila parádních 53,60m a ve skoku dalekém se posunala na 435 centimetrů. Šedesátku zvládla za 8.99s a překážky za 10.51s. Její tradičně silnou disciplínou je 800m, kde si pohlídala vítězství jak v běhu, tak v celkovém pětiboji a za výkon 2:37,97min obdržela 596 bodů. Dohromady to tedy dělá 2701 bodů, což je jen 19 bodů od vousatého oddílového rekordu!! Aďa soutěž bezpečně vyhrála a odměnou ji je nový osobní rekord a titul Mistryně Moravy a Slezska!! Moc gratulujeme. Příští víkend se v Praze uskuteční Mistrovství České republiky všech kategorií ve vícebojích a do bojů mladších žákyň zasáhne také Aďa. Momentálně je v průběžných tabulkách na 10. místě, tak držte palce, ať se povede zase pěkný výkon! 


15 medailí z KP mladšího žactva

Mladší žactvo mělo svůj Přebor kraje v Opavě a opět byly k vidění kvalitní výkony.Vítkovická výprava posbírala celkem 15 medailí a k tomu vítkovičáci přidali řady osobních nejlepších výkonů a my máme obrovskou radost z každého pokroku našich mladých atletů. 
Celkové výsledky najdete zde výsledky

SABČA NESRSTOVÁ si z Přeboru odvezla celkem tři zlaté medaile, vyhrála vrh koulí, hod kriketem i hod oštěpem. Tři medaile získala taky AĎA KALANDROVÁ, která byla na překážkách na prvním místě v osobáku, stříbro brala z kriketu a bronz přidala z osmistovky. Blýskla se také KAČA SALVOVÁ, která vyhrála šedesátku v super rýchlem čase 8.21 sekund, což je nový oddílový rekord! Moc gratulujeme i trenérům Verči Šádkové a Michalovi Huskovi. Kača byla třetí na stopadesátce. Dvě medaile vybojoval také PATRIK LIŠTVAN, když byl druhý ve výšce a třetí na překážkách. 
Do finále skoku dalekého se probojovali TOM PLUHAŘ a SEBASTIAN BOGDA. ELEN BÁRTKOVÁ zvítězila v jejím běhu na 800m v pěkném čase 2:50,00. Dařilo se také ELIŠCE HAJNÉ, která se probojovala do finále jak ve skoku dalekém, tak vysokém a osobáky si vytvořila také MIA ŠEVČÍKOVÁ, která zvítězila v jejím běhu na 300m. Děvčatům se ve vrhu koulí a v hodu kriketem podařilo zkompletovat celou medailovou sbírku. Vydařený den měla také VERČA RULÁKOVÁ, která předvedla super výkony na 60m překážek i na 150m.

SEZNAM MEDAILISTŮ: 

ZLATO:
KATEŘINA SALVOVÁ - 60m
ADÉLA KALANDROVÁ - 60m překážek
SABINA NESRSTOVÁ - vrh koulí, hod kriketem, hod oštěpem 

STŘÍBRO:
PATRIK LIŠTVAN - skok vysoký
KAROLÍNA HOŘINKOVÁ - vrh koulí 
ADÉL SZUCS - hod oštepěm
ADÉLA KALANDROVÁ - hod kriketem

BRONZ:
NATÁLIE WEBEROVÁ - 1500m
PATRIK LIŠTVAN - 60m překážek 
ADÉLA KALANDROVÁ - 800m
VALÉRIE HAMMONDOVÁ - vrh koulí 
KATEŘINA SALVOVÁ - 150m
KAROLÍNA HOŘINKOVÁ - hod kriketem

Teď je prostor pro přitrénovaní, protože další závody jsou v plánu 14.6. a to budou oblíbené štafety v Kopřivnici :) 
Děkujeme za reprezentaci klubu a ať se daří v přípravě!
FOTO NA INSTAGRAMU VÍTKOVICKÉ MLÁDEŽE 

Finální nominace na LODM

S velikou radostí vám oznamujeme, že finální nominace na Olympiádu dětí a mládeže, která se bude konat v termínu 26.6-1.7. se rozrostla o tři jména a Moravskoslezský kraj bude reprezentovat celkem 9 vítkovických atletů! Všichni si to za předvedené výkony a bojovnost zasloužili, moc vám gratulujeme! Gratulace míří samozřejmě i trenérům, kteří závodníky připravují.

Rodiče nominovaných účastníků mají bližší informace na mailu. 

VÍTKOVICKÁ NOMINACE

21 medailí z Krajského přeboru

Vážení rodiče, 

 včera naše výprava posbírala celkem 21 medailí z Krajského přeboru staršího žactva. Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci klubu, nejen medailistům, ale všem kteří si vylepšili nejlepší osobní výkony. Za zmínku rozhodně stojí parádní čas NIKOL POLÁŠKOVÉ, která se na 60m trati poprvé dostala pod hranici 8 sekund a to dost hluboko na 7.85s. Mezi sprinterkami byla nejrychlejší a tímto časem se posunula na šesté místo půběžných repulikových tabulek. Zlato ze stejné trati vybojoval v osobáku PEŤA CHOVANEC, který šedesátku zvládl za 7.47s a v republice momentálně figuruje na sedmé pozici. Dařilo se také v oštěpařském sektoru, kde si vytvořil nový osobní rekord DEJV PAVLIŠINEC výkonem 49,68m a posunul se na čtvrtou příčku mezi žákovskými oštěpaři. Mezi děvčaty jsou v top 10 MARKI USTRNULOVÁ za výkon 38,16m je pátá a VIKI JURČOVÁ na sedmé pozici hodem dlouhým 36,78m. V kladivářském sektoru se radovaly KÁJA ČERVENKOVÁ a KAČA FRIDRICHOVÁ, holky předvedly 39,84m a 35,51m a v průběžné statistice jsou momentálně třetí a desátá. České tabulky ve skoku o tyči vede AĎA PANNOVÁ.
Všem gratulujeme.
Přehled medailistů: 

ZLATO:
DAVID PAVLIŠINEC - hod oštěpem
NIKOL POLÁŠKOVÁ - 60m
PETR CHOVANEC - 60m
ADÉLA PANNOVÁ - skok o tyči 
KAROLÍNA ČERVENKOVÁ - hod kladivem

STŘÍBRO:
DAVID HOLEK - 60m
EMA PROCHÁZKOVÁ - 150m
KAROLÍNA ČERVENKOVÁ - vrh koulí
VÁCLAV HRANICKÝ - vrh koulí, hod kladivem
VIKTORIE JURČOVÁ - hod oštěpem
DAVID PAVLIŠINEC - 300m

BRONZ:
VANDA PAVLIŠTÍKOVÁ - 150m
MARTIN HORÁK - 800m
VIKTORIE JURČOVÁ - vrh koulí
DAVID PAVLIŠINEC - vrh koulí
MARTIN MOCEK - hod diskem, hod oštěpem
KATEŘINA FRIDRICHOVÁ - hod kladivem
DAVID HOLEK - 60m
PETR CHOVANEC - 150m

foto na instagramu vítkovické mládeže 
Další závody pro naše starší žactvo jsou na programu v úterý 24.5. opět v Opavě při druhém kole soutěže družstev, sraz ve 13:45 hodin.
díky, fati

Pozvánka na seminář o výživě mladého sportovce

Vážení rodiče,  

srdečně vás zveme na seminář o výživě mladého sportovce, který povede výživová specialistka Ing. Babeta Linhartová.  https://www.babetalinhartova.cz/

Seminář se uskuteční příští středu 25.5. v Atletické hale v 1. podlaží (prostory bufetu) od 17:30 hodin.  Seminář je zaměřený na sportující děti ve věku 10-15 let, tudíž je primárně určen pro rodiče našich žákovských atletů a atletek. Poprosila jsem p. Linhartovou, aby si připravila témata:
-základy stravování u sportujících dětí
-největší chyby či omyly ve stravě u dětí 
-příklady jídelníčku, tipy, co a jak
-co jíst před tréninkem či závodem a po výkonu

Po přednášce bude prostor pro diskuzi. Vstup na seminář je samozřejmě zdarma.

Přihlašujte se, prosím zde přes formulář (potřebuji mít přehled o kapacitě)  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfPhKadNsw_CQy-0GXsgCzVKSnd9cg4pUgIQsNNowH7QWtlpw/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

Zváni jsou rodiče našich žákovských atletů, samotní atleti a samozřejmě i trenéři.

Podkategorie

Žactvo AK SSK Vítkovice

Díky špičkovému zázemí, kterým náš klub disponuje, si děti mohou vyzkoušet všechny atletické disciplíny. V tomto věku se mladí atleti nachází v takzvané základní etapě tréninku a mají tak dost času na to zjistit, která disciplína je pro ně ta pravá.

Rychlý kontakt

Adresa:
Závodní 2891/86
Ostrava-Vítkovice, 703 00

Vedoucí trenér: Fatima Kostková
Mobil:
+420 737 043 020

Email: fati.k@seznam.cz